Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [27 lipca- 2 sierpnia 2018 roku]

Czytaj dalej
Fot. Pixabay / ulleo
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [27 lipca- 2 sierpnia 2018 roku]

Jerzy Witaszczyk

Piątek

Nie będzie w Polsce Kościoła Latającego Potwora Spaghetti! Przynajmniej na razie. Nie zgodził się Naczelny Sąd Administracyjny. Wyznawcy makaronowo-pulpecikowego bożka odwołają się do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, a tam każdy wyrok jest możliwy. W 2014 trybunał nakazał Francji uwolnić piratów morskich i wypłacić im odszkodowanie, choć porwali statek i wzięli 4 miliony euro okupu!

Sobota

Lesbijki, homoseksualiści, biseksualiści są bardziej narażeni na rozwój cukrzycy typu 2 i otyłość – ogłosili naukowcy z Northwestern University Medicine w Chicago po przeanalizowaniu stanu zdrowia 350 tysięcy amerykańskich uczniów. Orzeczenie medyków nie ma związku z homofobią. Po prostu ta grupa młodzieży jest mniej aktywna fizycznie niż ich heteroseksualni rówieśnicy.
*
Z życia elit. Na Facebooku pokazano zdjęcie europosła Ryszarda Czarneckiego, jak w saloniku dla VIP-ów na Okęciu siedzi w przetartych skarpetach obok swoich butów. Zauważmy, że nie on pierwszy zafundował światu taki widok. W 2007 prezes Banku Światowego Paul Wolfowitz odwiedzając meczet w Edirne (Turcja) musiał zdjąć buty. Podziwialiśmy wtedy imponujące dziury w jego skarpetach. Ani chybi, obu nie stać na nowe. Bieda, panie! Bieda!

Niedziela

Ponad milion złotych – takie są koszty akcji ratunkowej polskich strażaków w Szwecji. Ten milion to najlepsza i najtańsza reklama naszego kraju za granicą – ocenia we „Wprost” Karol Wasilewski i ma rację. Poza tym pomogliśmy innym w potrzebie. Niech św. Florian ma w opiece naszych sikawkowych!

Poniedziałek

Przed sądem w Gdańsku stanął wnuk Lecha Wałęsy, oskarżony o jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Pomroczność jasna w kolejnym pokoleniu noblisty?

Wtorek

Od Bałtyku po Tatry obrodziły sinice. Groźne prokarioty mnożą się w morzu i śródlądowych zbiornikach wodnych nie tylko w Polsce. – Sami doprowadzimy do tego, że za 10 lat nie wykąpiemy się w jeziorze – ostrzegł słuchaczy Czeskiego Radia hydrobiolog prof. Jaroslav Vrba. Sinice dokarmiamy spływającymi do zbiorników wodnych nawozami sztucznymi i używanymi bez umiaru środkami czyszczącymi oraz proszkami do prania bogatymi w związki azotu i fosforu.

Środa

W Lublinie burza. Córkę radnej PO zatrudniono bez konkursu na stanowisku wiceprezesa Miejskiej Korporacji Komunikacyjnej. Zapewne zdecydowały wysokie kwalifikacje: nowa pani wiceprezes właśnie ukończyła studia. – Takich rzeczy się nie robi na kilka tygodni przed wyborami samorządowymi – powiedział Onetowi działacz PO. Racja! Zgodnie z zasadą TKM (Teraz K… My!) takie rzeczy robi się po wygranych wyborach. Jako pierwszy na totalną skalę zasadę TKM wdrożył AWS w 1997 roku.

Czwartek

Szansa na urodzenie bliźniaków wynosi 1 do 250. Jakie są szanse, że bliźniacy poślubią parę bliźniaków? Jeden do miliona? – kalkuluje amerykańska telewizja WILX i zapowiada, że właśnie taki cud dopełni się w Jackson w stanie Michigan. Jutro powiedzą sobie „Tak” Krissie Bevier i Zack Lewan, w sobotę Nick Lewan i Kassie Bevier. I zaraz potem rozpocznie się wspólne weselne obu bliźniaczych par. Wszystkiego najlepszego!

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.