Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Jerzy Witaszczyk i jego subiektywny przegląd tygodnia

Piątek

Siergiej Skripal, były pułkownik rosyjskiego wywiadu, wyszedł ze stanu krytycznego. To oczywisty dowód, że próba otrucia nie była dziełem rosyjskich służb. Tam pracują fachowcy.

19.06.2017 warszawa przekazanie przewodnictwa w grupie wyszehradzkiej v4 wegrom nz viktor orban adam guz/polska press

Sobota

Działaczka Nowoczesnej Jolanta Zjawińska uważa (zauważył portal Niezależna. pl), że Polacy są „(…) niewykształconym, głupim narodem. Jedźcie sobie państwo na prowincję, to zobaczycie” - oceniła Polaków podczas debaty w Centrum Dialogu Europejskiego. Oczywiście, od powszechnej polskiej głupoty są chlubne wyjątki, do których należy Jolanta Zjawińska, działacze Nowoczesnej i uczestnicy debaty, do których przemawiała. A my pytamy: co dalej, głupi narodzie? Odpowiedź jest oczywista: nie pozostaje nam nic innego, jak w najbliższych wyborach głosować na mądrych kandydatów z Nowoczesnej! Niech wreszcie mądrzy, jak pani Zjawińska, zaczną rządzić polskimi głupkami.

Niedziela

Późną nocą okazało się, że - wbrew nadziejom wyznawców prawdziwej demokracji - na Węgrzech wciąż będzie rządzić Viktor Orbán. Widać, że Węgrzy wciąż pamiętają, co w 2006 r. powiedział partyjnym kolegom na tajnej naradzie ówczesny socjaldemokratyczny premier Ferenc Gyurcsány: „Kłamaliśmy rano i wieczorem. Nie mieliśmy wyboru, ponieważ spieprzyliśmy gospodarkę, i to nie tylko trochę, ale bardzo”.

Poniedziałek

Senator PiS Jan Dobrzyński trafił do stołecznego szpitala z rozbitą twarzą, złamanym nosem i 3 promilami alkoholu we krwi. Jak widać, dla niektórych rocznica tragicznej śmierci 96 osób, w tym prezydenta RP, nie ma żadnego znaczenia! - ujawnił dzień później i patriotycznie skomentował na Twitterze dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. Ten, dzięki któremu cała Polska wie, co jadały elity w w restauracji „ Sowa & Przyjaciele. A co do senatora Dobrzyńskiego, ani chybi zaszkodziła mu zakąska, co powszechnie zdarza się w podobnych sytuacjach.

Od wprowadzenia w szwajcarskim handlu opłat 5 centymów za plastikową torbę ich zużycie spadło o 84 proc. - zauważa portal 20minuten.ch. Informację tę dedykujemy posłowi PO Tomaszowi Cimoszewiczowi, który płakał nad losem Polaków, kiedy w zeszłym roku rząd zapowiedział wprowadzenie w Polsce podobnych opłat. Panie Cimoszewicz, pisz do redakcji, jako posłowi zagrożonemu ubóstwem po obcięciu zarobków przez Kaczyńskiego osobiście wyślę panu płócienną torbę wielokrotnego użytku.

Środa

Na autostradzie A2 w Lubuskiem w płomieniach stanęła należąca do US Army cysterna z wodą. Żołnierze uciekli, pożar ugasili strażacy, woda w cysternie nie spłonęła. Dzień wcześniej na autostradzie A4 pod Wrocławiem zderzyły się dwie amerykańskie ciężarówki.

Przy okazji jeden z internautów zastanawiał się: Co jest groźniejsze dla Amerykanów - ruskie wojska czy polskie drogi?

Czwartek

Posłanka PO Bożena Kamińska złożyła interpelację do ministra infrastruktury, w której krytykuje straż miejską za używanie fotoradarów - podało Radio Zet. Pewnie biedaczka zapomniała, że przed dwoma laty sama głosowała za odebraniem strażom miejskim prawa do korzystania z tych urządzeń.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.