Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Czytaj dalej
Fot. Adam Guz
Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia. Felieton Dziennika Łódzkiego

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka, felietonisty Dziennika Łódzkiego

Piątek

40 „uchodźców” zaatakowało w nocy kijami belgijskich policjantów, gdy podjechali na parking w Grand-Bigard. „Uchodźcy” włamywali się tam do ciężarówek, które miały wyruszyć do Wielkiej Brytanii. Policjanci bronili się - nie wiedzieli, kogo spotkali, bo nie słyszeli kazania kardynała Nycza, który ogłosił, że spotkanie z uchodźcą jest dla każdego chrześcijanina okazją do spotkania z Chrystusem.

Sobota

Poseł Michał Kamiński wylądował w kolejnej partii

Naukowcy z Polski, Francji i Niemiec przeprowadzili w stacji badawczej w Pile symulację lotu na Marsa i doszli do wniosku, że polskie pijawki mogą podbić kosmos jako wsparcie medyczne dla uczestników długotrwałych misji pozaziemskich. Zapewne o tym jeszcze nie wie Polska Agencja Kosmiczna, bo na razie to ona występowała w charakterze pijawek - zajmowała się wysysaniem pieniędzy. Jak w zeszłym roku ustaliła NIK, z 10-milionowego budżetu PAK połowa poszła na pensje. Reszta na ubezpieczenia pracowników, wypłaty nadgodzin i ekwiwalentów, podróże, honoraria dla ekspertów za doradztwo, a nawet za samą gotowość do doradzania.

Niedziela

Rosja. Koło wsi Diakowka pies zastrzelił myśliwego. Podobne wypadki zdarzają się częściej, niż nam się wydaje. Także w Polsce. W 2008 r. łowcę z Dolnego Śląska pies postrzelił w pośladek - pan posadził go na tylnym siedzeniu obok naładowanego sztucera. W 2012 r. we Francji w trakcie polowania na jelenie pies przestrzelił swemu panu dłoń, której nie udało się uratować. Pies strzela, Pan Bóg kule nosi.

Poniedziałek

Poseł Michał Kamiński dołączył w Sejmie do klubu PSL. Tam go jeszcze nie było! A był już niemal wszędzie, bo to prawdziwy polityczny wędrowniczek: w NOP, ZCh-N, PP, PiS, PJN, PO. Teraz będąc w klubie ludowców, wciąż jest członkiem UED.

Wtorek

Doradca ministra ma 23 lata i zarabia krocie! - pisze „Super Express” o Przemysławie Bednarskim, którego nowy minister środowiska Henryk Kowalczyk zrobił szefem gabinetu politycznego. To kolejny dowód na to, że ministrowie się zmieniają, partie przy korycie też, ale polskie tradycje są kultywowane. W 2010 r. minister Sikorski zatrudnił córkę ministra Rostowskiego, a minister Kopacz zatrudnienie młodziaka z pensją 10 tys. uzasadniała:- Ja go znam od dziecka. Znam też jego matkę, ojca i jego rodzinę.

Środa

Aktywiści stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa twierdzą, że w dzikiej reprywatyzacji brał udział generał Wojska Polskiego. Za roszczenia do kamienicy w centrum stolicy, wartej kilkadziesiąt milionów, miał zapłacić 850 tys. zł. Według ich informacji przejął z naruszeniem prawa przynajmniej kilka kamienic. - Czy my mieszkamy w stolicy europejskiego kraju, czy już w republice bananowej? - pyta Jan Śpiewak z WMW. Panie Śpiewak, odpowiadam: - Na ogół w bananowej.

Chińscy naukowcy pochwalili się sklonowaniem dwóch długowłosych makaków. Małpki przyszły na świat osiem tygodni temu, są karmione z butelki, rozwijają się normalnie.

Czwartek

Antyterroryści z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zamiast do mieszkania przestępcy, wtargnęli do lokalu ojca wychowującego samotnie troje dzieci. Powalony na ziemię mężczyzna ma uszkodzony bark i posiniaczone plecy - informuje RMF 24. Internauci pytają, czy agresorzy poniosą za to jakieś konsekwencje? Nie poniosą - zgodnie z zasadą, że ochrona granic nie płaci za nic.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.