Stworzyli w Toruniu miejsce dla setki przedszkolaków

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(jwn)

Stworzyli w Toruniu miejsce dla setki przedszkolaków

(jwn)

Dzisiaj rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do miejskich przedszkoli na rok 2016/2017. Toruńska piątka przyjmie 75 dzieci jeszcze w kwietniu.

O miejsce w tanich i dobrych przedszkolach miejskich w tym roku będzie wyjątkowo trudno. Wszystko przez 6-latki, które zamiast pójść do szkół, w zdecydowanej większości zostaną w przedszkolach.

Do tego prawo do korzystania z z wychowania przedszkolnego w roku 2016 uzyskują dzieci cztero- i pięcioletnie, które mieć będą pierwszeństwo przy rekrutacji. Dotyczy to ponad 4 tysięcy maluchów. Dla najmłodszych - trzylatków - miejsc może więc zabraknąć.

Tym bardziej warto wiedzieć, że od kwietnia profesjonalną opiekę nad setką przedszkolaków świadczyć będzie placówka przy ulicy Dekerta. To popularne przedszkole przez ostatnie miesiące było rozbudowywane i modernizowane. Właśnie zakończył się remont, a wkrótce ruszy wyposażanie nowych sal. - Nie zostaliśmy objęci elektronicznym naborem jak wszystkie inne przedszkola miejskie, bo przyjmujemy dzieci w trakcie trwania roku szkolnego. Rodzice muszą do nas przyjść i osobiście pobrać wniosek o przyjęcie dziecka - wyjaśnia Jolanta Węder, dyrektorka „piątki” przy ulicy Dekerta. - Maluchy, które zakwalifikujemy w marcu, już w kwietniu zaczną korzystać z przedszkola.

Przedszkole Miejskie nr 5 wiosną uruchomi cztery dodatkowe grupy. Zaplanowano, że 75 miejsc zajmą 3-latki, pozostałych 25 - dzieci 4-letnie.

Rodzice wnioski o przyjęcie pobierać mogą od dziś w przedszkolu przy ulicy Dekerta 27 w godz. 7-16. W sprawie szczegółów można dzwonić pod numer 56 623 38 29.

Przy naborze do „piątki’ obowiązywać będą te same kryteria, które zastosowane zostaną przy rekrutacji do pozostałych przedszkoli miejskich. Ministerialne kryteria pierwszeństwo dają m.in. rodzicom samotnie wychowującym dzieci, maluchom z pieczy zastępczej oraz rodzinom wielodzietnym.

Są też zasady opracowane przez toruński samorząd. Do zdobycia jest 126 punktów. Najwyżej punktowany jest fakt zamieszkiwania w Toruniu i płacenia podatków w tutejszym urzędzie skarbowym (64 pkt.). Połowę tego dostać można dokumentując stałe zatrudnienie bądź naukę w trybie dziennym.

Liczy się też deklaracja rodziców, że dziecko będzie spędzać w placówce co najmniej osiem godzin dziennie. Ważna jest również lokalizacja przedszkola - blisko miejsca pracy jednego z rodziców bądź miejsca zamieszkania.

Autor: (jwn)

(jwn)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.