Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Strzelanina w Wiszni Małej. Policjanci wiedzieli, że to gangster dużego kalibru

Czytaj dalej
Fot. Pawel Relikowski / Polska Press
Joanna Labuda, Marcin Rybak, LUCA

Strzelanina w Wiszni Małej. Policjanci wiedzieli, że to gangster dużego kalibru

Joanna Labuda, Marcin Rybak, LUCA

W wyniku strzelaniny w Wiszni Małej (woj. dolnośląskie) zginęli 40-letni antyterrorysta oraz 42-letni gangster z Wielkopolski. Policjanci wiedzieli z kim mają do czynienia

Gangster, który podczas strzelaniny przy bankomacie w Wiszni Małej (woj. dolnośląskie) zabił policjanta i sam zginął w wyniku postrzału to Łukasz W. 42-latek pochodził spod Poznania.

Mówi się, że

to najwyższa półka wielkopolskich przestępców.

Według poznańskich śledczych przez lata m.in. kierował gangiem złodziei samochodów.

Proces, w którym Łukasz W. usiadł na ławie oskarżonych rozpoczął się w 2007 roku i trwa do dziś. Dlaczego?

Pierwszy z sędziów orzekających w sprawie gangu – Janusz Połeć został wyłączony z postępowania po tym, jak w czerwcu 2008 r. oskarżony uderzył w jego auto. Dwaj kolejni sędziowie zmarli. Teraz sprawa trafia na wokandę po raz czwarty.

Gangsterzy, którymi według śledczych kierował Łukasz W., nie tylko kradli auta, ale wyłudzali też odszkodowania za fikcyjne stłuczki.

W Wielkopolsce słynęli z wyjątkowej „bezczelności”.

Jak wynika z naszych informacji, łupem szajki padały nawet auta prosto z salonu samochodowego. Złodzieje kilka razy podjeżdżali pod ten sam salon, zaczepiali nowe auta o hak i odjeżdżali.

Łukasz W. od kilku lat przebywał na wolności.

W pozostałej części artykułu przeczytasz:

 • o nieoficjalnych ustaleniach naszych dziennikarzy
 • o tym, czy policjanci wiedzieli o próbie włamania
 • co dokładnie wydarzyło się w Wiszni Małej?

 

 

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Joanna Labuda, Marcin Rybak, LUCA

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.