Strażnicy miejscy z Łodzi zachęcają do oddawania krwi. Pomóc ma symboliczna "nić życia"

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe UMŁ
Matylda Witkowska

Strażnicy miejscy z Łodzi zachęcają do oddawania krwi. Pomóc ma symboliczna "nić życia"

Matylda Witkowska

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK Straży Miejskiej w Łodzi zachęca do oddawania bardzo potrzebnej latem krwi. Chętni mogą to zrobić w środę, dla krwiodawców strażnicy przygotowali niespodzianki.

Strażnicy z zespołem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi czekać będą na krwiodawców w środę, 29 sierpnia, od godz. 8 do 11.30, przy ul. Kilińskiego 81. Na krwiodawców czekać oraz kilka niespodzianek od strażników w tym słodki poczęstunek oraz upominki, na przykład bilety do kina czy kręgielni.

W piątek, 24 sierpnia, strażnicy zachęcali do udziału w akcji kampanią na ulicy Piotrkowskiej podając symboliczną „nić życia”.

Żeby zaspokoić potrzeby województwa łódzkiego, potrzeba codziennie krwi od 200 dawców, to jest 6 tys. pobrań w miesiącu. W wakacje jest o to najtrudniej, bo krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy, odpoczywają. – Teraz pobieramy krew od 160 dawców dziennie. To za mało. A chorzy potrzebują krwi codziennie – mówi Krzysztof Włodarczyk, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Łodzi.

Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.