Strajk kobiet w Łodzi. Dyscyplinarki dla nauczycieli? Interpelacja poselska Lewicy do ministra edukacji w sprawie Kuratorium Oświaty w Łodzi

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński (archiwum "DŁ")
Maciej Kałach

Strajk kobiet w Łodzi. Dyscyplinarki dla nauczycieli? Interpelacja poselska Lewicy do ministra edukacji w sprawie Kuratorium Oświaty w Łodzi

Maciej Kałach

Lewica chce się dowiedzieć, czy "Łódzkie Kuratorium Oświaty prowadzi jakiekolwiek działania z tytułu odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec dyrektorów szkół i placówek oświatowych" po manifestacjach w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z 22 października.

To zapytanie jest główną treścią interpelacji poselskiej, pod którą podpisały się Anita Sowińska, Paulina Matysiak oraz Tomasz Trela - przedstawiciele parlamentarnej Lewicy z województwa łódzkiego.

Natomiast autorką tej interpelacji jest Anita Kucharska-Dziedzic, posłanka Lewicy z Lubuskiego, która rozsyła podobne pisma do Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki, dotyczące także innych kuratoriów.

Dyscyplinarki dla nauczycieli? Interpelacja Lewicy do Przemysława Czarnka

Przypomnijmy. 4 listopada Anna Ostrowska, rzecznik MEN, wyraźnie zapowiedziała „konsekwencje przewidziane prawem”

– „jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach”.

Z drugiej strony, tego samego dnia, Waldemar Flajszer, łódzki kurator oświaty, oświadczył, iż jego instytucja żadnych danych osobowych nie zbiera. Natomiast zgłosił (do 4 listopada) do ministerstwa trzy (zweryfikowane z kilkunastu zgłoszeń od rodziców) przypadki namawiania uczniów – przez nauczycieli – do wzięcia udziału w protestach.

Szczegóły tych zgłoszeń m.in. chce poznać Lewica. Do wtorku (17 listopada), jak poinformowało biuro poselskie Anity Kucharskiej-Dziedzic, odpowiedź od Przemysława Czarnka nie nadeszła.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Kałach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.