Stawik” na Ludowej już nie straszy zatopionymi puszkami i brudem!

Czytaj dalej
Fot. Teresa Juźko
Lucyna Makowska

Stawik” na Ludowej już nie straszy zatopionymi puszkami i brudem!

Lucyna Makowska

Od 21 grudnia mieszkańcy dzielnicy mogą oglądać skwer przy ul. Ludowej w Żarach w nowej, ładniejszej odsłonie. Mogą też korzystać z ławek i placu zabaw

O przywrócenie niegdyś pięknemu terenowi dawnego blasku zawalczyli jeszcze w ubiegłym roku mieszkańcy. Po „uruchomieniu” budżetu obywatelskiego w Żarach najpierw wpisali rewitalizację jeziorka, jako jedno z zadań, a potem konsekwentnie na nie głosowali. I udało się.

Mieszkańców czekała miła niespodzianka

- Żal było patrzeć jak staw staje się bajorkiem - mówili Zofia Polisz. - Choć jest w otoczeniu domków jednorodzinnych. Gdy pojawiła się okazja do tego, by to zmienić zmobilizowaliśmy się.

- Wszystko to pięknie, ale nie wiem czemu nie przycięto tej wierzby - mówi Klaudia Hondowicz - latem staw będzie pełen liści.
Teresa Juźko - Wszystko to pięknie, ale nie wiem czemu nie przycięto tej wierzby - mówi Klaudia Hondowicz - latem staw będzie pełen liści.

Choć nikt nie wierzył, że obiekt uda się skończyć jeszcze w tym roku, mieszkańców czekała miła niespodzianka. 21 grudnia zakończono roboty. - Koszt realizacji inwestycji nie przekroczył kwoty przeznaczonej w budżecie, tj. 598 tys. zł - podaje Edyta Nawrot z UM w Żarach.- Ustawiono ławki, wyznaczono ciągi komunikacyjne przez skwer oraz wokół stawu, wykonano plac zabaw, oświetlenie terenu oraz nasadzenia zieleni.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.