Stateczni ministranci z klasztoru Sióstr Urszulanek w Sieradzu

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Piekarczyk
Dariusz Piekarczyk

Stateczni ministranci z klasztoru Sióstr Urszulanek w Sieradzu

Dariusz Piekarczyk

Janusz i Mirosław mają ponad 70 lat, Bogusław z 10 mniej, a Marek jest po pięćdziesiątce. Są też kilkunastoletnie młokosy. Łączy ich to, że są ministrantami w klasztorze Sióstr Urszulanek w Sieradzu

Ksiądz Jurek Jagodziński, misjonarz werbista z Sieradza, tak jak i ja wychowany na ulicy Warszawskiej, mówi mi któregoś dnia: Boguś, może byś tak skrzyknął chłopaków, którzy byli ministrantami i zaczęlibyście przychodzić do klasztoru. „E, Jurek, co ty? My swoje lata mamy. Gdzie nam tam w głowie ministrantura” - odpowiedziałem. Nie odpuścił jednak, drążył, drążył i w końcu wydrążył. W 2002 roku skrzyknąłem, wspólnie z Markiem Muszyńskim, byłych ministrantów, i jesteśmy razem do dziś, już ponad 15 lat - mówi Bogusław Koziński, popularny w Sieradzu Koziołek.

Stara gwardia w komeżkach

- Rzeczywiście, tak było - potwierdza Marek Muszyński, który oprócz tego, że jest ministrantem u urszulanek, pełni także funkcję kościelnego w parafii Chojne koło Sieradza.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Piekarczyk

Od ponad ćwierć wieku jestem dziennikarzem tygodnika Nad Wartą oraz Dziennika Łódzkiego. Zajmuje się sportem, który jest moją pasją, a zwłaszcza piłka nożna i siatkówka. Ponadto sprawami historii regionu sieradzkiego, teologii. Pisze także o Sieradzu, który jest moim miastem, jego historii, mieszkańcach. Jestem autorem książek o historii zapasów, siatkówki oraz zmagań piłkarskich w Pucharze Polski.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.