Sprzedałem wszystko i ruszyłem w świat

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Matylda Witkowska

Sprzedałem wszystko i ruszyłem w świat

Matylda Witkowska

Tak długo jak mam laptop i dostęp do sieci, wszędzie czuję się w domu - mówi Yair Simo, cyfrowy nomada z Izraela, który zatrzymał się w Łodzi.

Półtora roku temu pozbył się Pan domu, większości rzeczy i stał się cyfrowym nomadą, który pracuje i podróżuje po świecie. Dlaczego Pan to zrobił?

Zawsze chciałem podróżować, zobaczyć nowe miejsca, poznać nowych ludzi. Pociągała mnie przygoda. Wcześniej całe życie spędziłem w Izraelu, mój najdłuższy wyjazd trwał trzy miesiące. Większość czasu mieszkałem w Tel Awiwie i w okolicy, krótko w Jerozolimie i w Hajfie.

Czym się Pan w życiu zajmował?

Studiowałem, odbywałem służbę wojskową. Przez kilka lat byłem nauczycielem w organizacji pozarządowej. Teraz zatrudniłem się w firmie obsługującej wynajem mieszkań. Odbieram telefony od nowych klientów i tłumaczę im, jak używać naszego oprogramowania. Biorąc tę pracę wiedziałem, że nie będę w niej przykuty do jednego biurka. I będę mógł podróżować.

 Yair Simo o tym, czy czuje się biedny, jeszcze kraje zobaczył i jak trafił do Łodzi

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.