Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Politycy są jak kibice, niech zagrają mecz!

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Świderski
Dariusz Kuczmera

Politycy są jak kibice, niech zagrają mecz!

Dariusz Kuczmera

Tak się składa, że właśnie u was rozgrywamy jubileuszowy mecz naszej drużyny - mówił redaktor Stefan Szczepłek, nazywany z racji technicznych umiejętności Białym Pele, na kolacji przed meczem FC Publikator. Dziennikarska drużyna jeździła po Polsce, jak Beata Kozidrak z zespołem Bajm i rozgrywała koncertowe mecze. Ujawnienie jubileuszu przez kapitana FC Publikator Stefana Szczepłka było korzystne, bo wtedy szczęśliwi z powodu organizowania wyjątkowego meczu gospodarze uruchamiali dodatkowe zapasy jedzenia i picia.

Donald Tusk podczas meczu w Sopocie
Dariusz Kuczmera

Piłka w takiej atmosferze potrafiła łagodzić obyczaje. Może warto wrócić do niej w dzisiejszych trudnych czasach. Na razie jednak politycy i ich zwolennicy zachowują się, jak tak bardzo przez nich krytykowani... kibice. Ktoś blokuje przejazd, ktoś rzuca się pod jadące auta, ktoś rzucił petardę. Toż to warcholstwo godne kibiców-chuliganów.

Może zamiast kłócić się na mównicy warto zmontować dwie drużyny i zagrać mecz! W czasach rządu Donalda Tuska namawiano, by charatnąć w gałę. Mecz PO-PIS mógłby być bardzo ciekawy. Nawet tytuł sprawozdania Popis (jednej z drużyn) dawałby szansę na pojednanie. I dawałby też szansę na wzięcie rewanżu przez pokonanych w następnym meczu.

Do wyjątkowej aury polityki dostawali się wybitni sportowcy - Jan Tomaszewski, Roman Kosecki, Małgorzata Niemczyk. O ile ich autografy jako sportowców miały znaczenie nawet dla polityków, to później liczyła się tylko przynależność klubowa (polityczna, a nie sportowa). Jan Tomaszewski był nawet bohaterem polityczno-sportowego transferu - przeszedł z PiS do PO. Na szczęście Człowiek, który zatrzymał Anglię wrócił do komentowania meczów i przestał być politykiem, a znów zachwyca nas swoimi trafnymi ocenami wynikającymi z futbolowej wiedzy.

W meczach FC Publikator popularny Tomek też często grywał, ale nigdy nie występował w roli bramkarza. Grywał głównie w ataku i radził sobie doskonale. Jak widać miał dosyć stania na bramce, wolał strzelać gole. I robił to w każdym meczu.

A zatem apelujemy do najważniejszych partii, by stworzyły swoje drużyny i zagrały w piłkę. Oby tylko wystawiły owe partie zdrowych ludzi. Pamiętam, jak przed laty w meczu na stadionie Widzewa politycy - dziennikarze wystąpił znany przed laty redaktor tygodnika Razem, ale w przerwie poczuł się źle i zszedł do szatni. Po kilkunastu minutach wezwano karetkę, ale piłkarza-redaktora nie udało się uratować. Niech proponowany przez nas mecz PO-PiS obejdzie się bez ofiar.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Dziennika Łódzkiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Łódzkiego
  • codzienne e-wydanie Dziennika Łódzkiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Dariusz Kuczmera

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.