Spółka z Tajlandii kupiła łódzki hotel andel’s

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Iwona Jędrzejczyk

Spółka z Tajlandii kupiła łódzki hotel andel’s

Iwona Jędrzejczyk

Tajska spółka dewelopersko-inwestycyjna z ponad 30-letnim doświadczeniem - U City Public Company Limited (U City) stała się nowym właścicielem hotelu andel’s by Vienna House Łódź przy ul. Ogrodowej.

To pierwszy obiekt o standardzie czterech gwiazdek, jaki powstał w Łodzi. Gości przyjmuje od maja 2009 r. Do dzisiaj uruchomiono w mieście kolejne cztery hotele czterogwiazdkowe.

Od samego początku właścicielem andel’s by Vienna House Łódź była spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) z siedzibą w Wiedniu. To ona go również budowała. Transakcja zawarta między dwoma firmami dotyczy w sumie udziałów w ośmiu hotelach należących do tej pory do Austriaków. Pięć z nich znajduje się w Polsce (poza Łodzią są to także hotele w Międzyzdrojach i Katowicach - w tym przypadku jest to 50-procentowy udział - oraz dwa hotele w Krakowie), a także w Pradze i Pilznie w Czechach (w tym drugim - 50-procentowy udział) oraz w rumuńskim Bukareszcie. W sumie transakcja opiewa na 180 mln euro. Cena kupna jest zgodna z wyceną dokonaną przez niezależnych rzeczoznawców w czerwcu ubiegłego roku.

- Przychód ze sprzedaży przeznaczymy na poprawę struktury kapitałowej oraz na nowe projekty deweloperskie, potencjalnie realizowane także wspólnie z U City jako przyszłym partnerem, który rozpoczyna działalność w naszym regionie - mówi Franz Jurkowitsch, prezes Warimpex. - Nasza przyszłość nadal będzie związana z projektami hotelarskimi i nieruchomościami biurowymi w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, ponieważ rynki te ostatnio dojrzały i doskonale się rozwijają.

Przedsiębiorstwo hotelarskie Vienna House jest i pozostanie spółką prowadzącą wszystkie sprzedane hotele.

W łódzkim hotelu, poza 278 pokojami, jest sala balowa na 800 osób, restauracja na 300 osób, bar, sala klubowa i siedem sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 3,1 tys. mkw., a poza tym - centrum odnowy (sauna, siłownia, strefa fitness) oraz przeszklony basen na dachu obiektu.

Iwona Jędrzejczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.