Śnieg sparaliżował część województwa. Ćwierć miliona osób bez prądu

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Beata Dobrzyńska

Śnieg sparaliżował część województwa. Ćwierć miliona osób bez prądu

Beata Dobrzyńska

Pierwszy w tym sezonie atak zimy sparaliżował większą część województwa łódzkiego. Strażacy wyjeżdżali setki razy. Naprawianie szkód potrwa jeszcze dzisiaj

Pierwszy w tym sezonie atak zimy sparaliżował większą część woj. łódzkiego. Prądu nie miało wczoraj ponad 250 tys. osób. Energia elektryczna nie docierała do 93 tys. mieszkań i domów. Strażacy i energetycy wyjeżdżali setki razy. Najgorzej było w powiatach: piotrkowskim, tomaszowskim, radomszczańskim, opoczyńskim, zgierskim i pabianickim. Naprawianie szkód potrwa jeszcze dzisiaj.

W gminie Łęki Szlacheckie w pow. piotrkowskim z powodu braku prądu skrócono lekcje w szkole w Tomawie. Prądu nie było też w szkole w Parzniewicach w gminie Wola Krzysztoporska, ale tam lekcje odbyły się normalnie. Większym problemem w Parzniewicach był brak energii w ujęciu wody. Konieczne było uruchomienie agregatów.

Bez prądu było też wczoraj 30 tys. mieszkańców Tomaszowa i podtomaszowskich gmin. W pow. tomaszowskim strażacy musieli zasilić agregatem prądotwórczym wielkie kurniki, w których przebywało tysiące kurcząt. Bez tej pomocy drób mógłby się podusić.

Dziś zima powinna nieco odpuścić. Niebo się rozpogodzi, a termometry wskażą zero stopni. Jednak już w niedzielę będą kolejne opady śniegu.

Ilu odbiorców w poszczególnych powiatach nie miało prądu?  Ile razy w Łodzkiem wyjeżdzali strażacy? A także ile dni potrwa usuwanie wszystkich szkód i awarii? 

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Beata Dobrzyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.