Marek Weckwerth

Smog także z rury wydechowej. Policja z nim walczy

Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego oznacza zwykle unieruchomienie auta. Kierowca musi wzywać lawetę Fot. Policja Zatrzymanie dowodu rejestracyjnego oznacza zwykle unieruchomienie auta. Kierowca musi wzywać lawetę
Marek Weckwerth

85 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - to wynik akcji „Smog” przeprowadzonej na kujawsko-pomorskich drogach. Jednego dnia sprawdzono stan 2093 aut.

Jadą i kopcą, nie tylko zwyczajnie zanieczyszczając otoczenie, ale i trując ludzi, zwierzęta i rośliny. Tak można w skrócie scharakteryzować samochody, które nie spełniają wymogów ochrony środowiska.

- Emisja zanieczyszczeń spowodowanych komunikacją samochodową w Bydgoszczy wynosi trochę ponad 24 procent całości zanieczyszczeń - wylicza Jacek Goszczyński, naczelnik Regionalnego Wydziału Monitoringu w Bydgoszczy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. - Bydgoszcz jest oczywiście największym miastem regionu, ale całkiem podobne wartości notowane są w Toruniu i Włocławku.

Jadą i kopcą, nie tylko zwyczajnie zanieczyszczając otoczenie, ale i trując ludzi, zwierzęta i rośliny. Tak można w skrócie scharakteryzować  samochody, które nie spełniają wymogów ochrony środowiska. 

Tym elementom przyglądają się policjanci, a jeśli przyłapią „kopciucha”, winę udowadniają kierowcy za pomocą specjalnego przyrządu, tzw. dymomierza. Ten określa, czy to co wydostaje się z rury wydechowej przekracza wielkości określone w ministerialnym rozporządzeniu.

Czytaj więcej o akcji SMOG w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marek Weckwerth

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.