Skontroluj autokar dziecka przed wyjazdem

Czytaj dalej
Fot. policja
Teresa Juźko

Skontroluj autokar dziecka przed wyjazdem

Teresa Juźko

Zanim wyślesz swoje dziecko na wycieczkę autokarem, zadbaj o jego bezpieczeństwo i zgłoś policji kontrolę pojazdu. Najlepiej trzy dni przed.

Ferie szkolne w naszym regionie już się rozpoczęły i zaczynają się zorganizowane przez stowarzyszenia wyjazdy na zimowiska, wycieczki, kolonie. W tym czasie najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo najmłodszych uczestników. W tym celu warto zgłaszać chęć kontroli pojazdu do funkcjonariuszy policji. W tym celu udać możemy się do Komendy Powiatowej Policji w Żarach (przyjmowany wniosek pisemny) lub telefonicznie - w dni powszednie od godz. 7.30 do 15.30 pod numerem 68 476 33 47 (Wydział Ruchu Drogowego) a w dni wolne i święta pod numerem 997 (dyżurny jednostki).

W środę, 20 stycznia funkcjonariusze policji dokładnie sprawdzili mercedesa, którym na zimowisko miały udać się dzieciaki z Parafialnego Zespołu Caritas. Skontrolowano stan trzeźwości kierowcy, wymagane dokumenty, oświetlenie oraz ogumienie pojazdu. Kontrola przebiegła bez najmniejszych problemów. Po jej zakończeniu uczestnicy zimowiska mogli bez obaw udać się na zimowy wypoczynek. Wszyscy, którzy chcieliby zgłosić prośbę o kontrolę pojazdów powinni pamiętać, żeby zrobić to przynajmniej trzy dni przed planowanym wyjazdem.

Skontroluj autokar dziecka przed wyjazdem
arch. policji Bus, którym na zimowisko zorganizowane przez Parafialny Zespół Caritas miały udać się dzieciaki, został dokładnie skontrolowany.

Taki odstęp czasowy zapewnia w pełni profesjonalny i prawidłowy przebieg działań sprawdzających.

Autor: Teresa Juźko

Teresa Juźko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.