Sieradzkie Centrum Kultury zhakowane. Sprzedaż biletów online niedostępna, są też inne problemy

Czytaj dalej
Fot. Sieradzkie Centrum Kultury
Natalia Ptak

Sieradzkie Centrum Kultury zhakowane. Sprzedaż biletów online niedostępna, są też inne problemy

Natalia Ptak

Strona internetowa Sieradzkiego Centrum Kultury została zhakowana. Jak potwierdza Romuald Erenc, dyrektor instytucji, zaatakowany został serwer sprzedający bilety.

Strona internetowa Sieradzkiego Centrum Kultury została zhakowana. Jak mówi Romuald Erenc, dyrektor instytucji, zaatakowany został serwer sprzedający bilety.

- Odezwał się automat.Sprawa została zgłoszona na policję. W związku z atakiem są utrudnienia w funkcjonowaniu Centrum Kultury - przyznaje dyrektor Erenc.

Sieradzka policja potwierdza, że 30 grudnia wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu włamania na serwer komputerowy.

- Czynności sprawdzające są na wstępnym etapie. Policja prowadzi postępowanie i zbiera dowody, które pozwolą podjąć merytoryczną decyzję, czy do przestępstwa doszło czy nie. Nie potwierdzamy, aby ktokolwiek zgłosił się z żądaniem okupu- mówi Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

Atak hakerski, jak informuje Sieradzkie Centrum Kultury, uniemożliwił sprzedaż biletów online. Będzie ona niedostępna aż do odwołania. Pojawiły się także inne problemy. Instytucja utraciła informacje o miejscach przypisanych do biletów zakupionych w kasie lub za pośrednictwem strony.

- W związku z tym, zakupione bilety zachowują ważność, ale niezbędne jest poinformowanie Sieradzkiego Centrum Kultury o wybranych przez państwa podczas zakupu miejscach (rząd, miejsce) do dnia 20 stycznia. Osobom, które nie przekażą nam takiej informacji w podanym terminie, system wygeneruje nowe miejsca automatycznie. Rząd i miejsce z zakupionego biletu straci ważność - dotyczy to biletów zakupionych do dnia 29 grudnia - informuje Sieradzkie Centrum Kultury.

Natalia Ptak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.