Anna Gronczewska

Sharon Kosobucka, córka Johna Godsona, nagrywa piosenki dla BBC

Sharon Kosobucka, córka Johna Godsona, nagrywa piosenki dla BBC Fot. archiwum prywatne
Anna Gronczewska

Sharon Godson-Kosobucka, córka byłego łódzkiego posła Johna Godsona nie poszła w ślady ojca. Nie w głowie jej polityka, lecz muzyka. Jest wokalistką w zespole ENY, który nagrywa dla BBC.

Pochodzący z Nigerii John Godson był pierwszym Afrykaninem, który został posłem. Był nim przez dwie kadencje. Kandydował też na prezydenta Łodzi. Dziś mieszka w rodzinnym kraju, gdzie prowadzi farmę. Nazywa się Pilgrim Ranch, czyli Ranczo Pielgrzyma. To ponad 600 ha ziemi w południowej Nigerii. John Godson hoduje tam świnie i bydło. Zajmuje się też uprawą orzechów nerkowca, palm kokosowych i zboża. Dzieciństwo spędził na przedmieściach Umahia, jednego z większych nigeryjskich miast. Skończył studia na kierunku agronomia. Później zaczął pracować w Międzynarodowym Instytucie Badań nad Rolnictwem Tropikalnym. Został członkiem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego i w 1993 roku przyjechał na misję do Polski. Na krótko zatrzymał się w Katowicach, a potem pojechał do Szczecina. Dostał pracę na tamtejszej politechnice. Uczył angielskiego. Jeździł też na wykłady na Uniwersytet Poznański. Po czterech latach przeniósł się z rodziną do Choszczna, 20 tysięcznego miasteczka położonego 75 kilometrów od Szczecina. Był już wtedy żonaty z Polką, Anitą. Poznali się w Szczecinie.

Do Łodzi John Godson przeprowadził się w 2003 r. Najpierw sam zamieszkał w wynajmowanym mieszkaniu w bloku na Olechowie, przy ul. Bolesława Szczodrego. Po roku państwo Godsonowie przeprowadzili się do bloku TBS, na Janów, w okolice ul. Rokicińskiej. John i Anita mają czwórkę dzieci: 24-letnią Sharon, 22-letnią Deborę, 16-letniego Izaaka i 14-letniego Daniela.

Sharon, najstarsza córka Johna Godsona, byłego posła PO, Polski Razem i PSL, a także pastora, absolwentka nauk o wychowaniu na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka dziś w Wielkiej Brytanii i marzy o karierze muzycznej. Śpiewa w zespole ENY, co oznacza Każdy Potrzebuje Jahwe. Jak twierdzą niektórzy Sharon wyróżnia się niesamowitą barwą głosu. A utwory ENY są rytmiczne, lekkie. Gdy jednak ktoś wsłucha się w słowa piosenek to okaże się, że poruszają trudną tematykę, mówią o smutnych rzeczach. Mimo tego wpadają w ucho i słuchacz szybko je zapamięta.

- Śpiew i muzyka towarzyszył mi całe życie - mówi Sharon Godson-Kosobucka. - Zawsze było to naturalnym elementem w naszej rodzinie. W domu prawie zawsze leciała różnego rodzaju muzyka. Przeważnie dało się słyszeć śpiew jednego z rodzeństwa. Od najmłodszych lat śpiewałam razem z siostrą - dla siebie i Boga. Nigdy nie myślałam o robieniu kariery muzycznej. Bycie piosenkarką brzmiało dla mnie mało poważnie, trochę jak dziecinne marzenie. Zawsze jednak towarzyszyła mi miłość do Boga i muzyki. Kilka lat temu zaczęłam śpiewać w kościele i to było jedyne miejsce, w którym można było usłyszeć mój głos. I to też ledwie, ledwie, bo byłam bardzo nieśmiała! Bóg miał jednak inne plany i około półtora roku temu uświadomił mi jak ważne jest używanie talentów, które w nas włożył. Dlatego też postanowiłam pokonać swój strach i nieśmiałość i zacząć robić to co kocham!

Propozycja nagrań dla BBC pojawiła się nagle.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Gronczewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.