Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Anna Gronczewska

Sharon Kosobucka, córka Johna Godsona, nagrywa piosenki dla BBC

Sharon Kosobucka, córka Johna Godsona, nagrywa piosenki dla BBC Fot. archiwum prywatne
Anna Gronczewska

Sharon Godson-Kosobucka, córka byłego łódzkiego posła Johna Godsona nie poszła w ślady ojca. Nie w głowie jej polityka, lecz muzyka. Jest wokalistką w zespole ENY, który nagrywa dla BBC.

Pochodzący z Nigerii John Godson był pierwszym Afrykaninem, który został posłem. Był nim przez dwie kadencje. Kandydował też na prezydenta Łodzi. Dziś mieszka w rodzinnym kraju, gdzie prowadzi farmę. Nazywa się Pilgrim Ranch, czyli Ranczo Pielgrzyma. To ponad 600 ha ziemi w południowej Nigerii. John Godson hoduje tam świnie i bydło. Zajmuje się też uprawą orzechów nerkowca, palm kokosowych i zboża. Dzieciństwo spędził na przedmieściach Umahia, jednego z większych nigeryjskich miast. Skończył studia na kierunku agronomia. Później zaczął pracować w Międzynarodowym Instytucie Badań nad Rolnictwem Tropikalnym. Został członkiem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Akademickiego i w 1993 roku przyjechał na misję do Polski. Na krótko zatrzymał się w Katowicach, a potem pojechał do Szczecina. Dostał pracę na tamtejszej politechnice. Uczył angielskiego. Jeździł też na wykłady na Uniwersytet Poznański. Po czterech latach przeniósł się z rodziną do Choszczna, 20 tysięcznego miasteczka położonego 75 kilometrów od Szczecina. Był już wtedy żonaty z Polką, Anitą. Poznali się w Szczecinie.

Do Łodzi John Godson przeprowadził się w 2003 r. Najpierw sam zamieszkał w wynajmowanym mieszkaniu w bloku na Olechowie, przy ul. Bolesława Szczodrego. Po roku państwo Godsonowie przeprowadzili się do bloku TBS, na Janów, w okolice ul. Rokicińskiej. John i Anita mają czwórkę dzieci: 24-letnią Sharon, 22-letnią Deborę, 16-letniego Izaaka i 14-letniego Daniela.

Sharon, najstarsza córka Johna Godsona, byłego posła PO, Polski Razem i PSL, a także pastora, absolwentka nauk o wychowaniu na Uniwersytecie Łódzkim, mieszka dziś w Wielkiej Brytanii i marzy o karierze muzycznej. Śpiewa w zespole ENY, co oznacza Każdy Potrzebuje Jahwe. Jak twierdzą niektórzy Sharon wyróżnia się niesamowitą barwą głosu. A utwory ENY są rytmiczne, lekkie. Gdy jednak ktoś wsłucha się w słowa piosenek to okaże się, że poruszają trudną tematykę, mówią o smutnych rzeczach. Mimo tego wpadają w ucho i słuchacz szybko je zapamięta.

- Śpiew i muzyka towarzyszył mi całe życie - mówi Sharon Godson-Kosobucka. - Zawsze było to naturalnym elementem w naszej rodzinie. W domu prawie zawsze leciała różnego rodzaju muzyka. Przeważnie dało się słyszeć śpiew jednego z rodzeństwa. Od najmłodszych lat śpiewałam razem z siostrą - dla siebie i Boga. Nigdy nie myślałam o robieniu kariery muzycznej. Bycie piosenkarką brzmiało dla mnie mało poważnie, trochę jak dziecinne marzenie. Zawsze jednak towarzyszyła mi miłość do Boga i muzyki. Kilka lat temu zaczęłam śpiewać w kościele i to było jedyne miejsce, w którym można było usłyszeć mój głos. I to też ledwie, ledwie, bo byłam bardzo nieśmiała! Bóg miał jednak inne plany i około półtora roku temu uświadomił mi jak ważne jest używanie talentów, które w nas włożył. Dlatego też postanowiłam pokonać swój strach i nieśmiałość i zacząć robić to co kocham!

Propozycja nagrań dla BBC pojawiła się nagle.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Anna Gronczewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Wakacje 50% taniej!

Wakacje 50% taniej!

55,00 110,00

Zabierz ze sobą prenumeratę cyfrową na wakacje! Dziennik Łódzki online oraz w wersji PDF na 90 dni 50% taniej!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.