Senator Sputnik odleciał - jak narozrabiał Maciej Grubski [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Czytaj dalej
Sławomir Sowa

Senator Sputnik odleciał - jak narozrabiał Maciej Grubski [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]

Sławomir Sowa

Łódzki senator Maciej Grubski udzielając wywiadu dla prorosyjskiego portalu Sputnik, sam zachował się jak sputnik - odleciał. Ale sputniki z czasem spadają. Nawet z najwyższych orbit

Senator Sputnik odleciał - jak narozrabiał Maciej Grubski [FELIETON SŁAWOMIRA SOWY]
Fot.Szymczak Krzysztof / Polskap

Maciej Grubski wyleciał z PO, ale nadal jest łódzkim senatorem. Niestety. Trudno pojąć jakie cele przyświecały mu, kiedy udzielał wywiadu rosyjskiemu portalowi Sputnik, składając hołd Putinowi i podważając filary polskiej polityki zagranicznej. Jeśli chciał zabłysnąć, to mu się udało. Inna sprawa, że każdy błyszczy tak, jak umie.

Co gorsza, wygląda na to, że sam senator nie potrafi odróżnić wolności wypowiedzi i dyskusji od przestrzegania kanonów obowiązujących polskiego polityka. A mówimy o senatorze RP i wiceprzewodniczącym senackiej komisji obrony narodowej.

Pytanie jak daleko sięgają prorosyjskie sympatie senatora Grubskiego i czy kończą się na wywiadzie dla Sputnika. Dziś można tylko zauważyć, że senator Grubski zachował się jak Sputnik – odleciał.

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Komentarze

2
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

cuspis

Ktoś tego Pana wybrał w wyborach. W jego oczach pustka kompletna i tęsknota za rozumem. W oczach jego wyborców też pustka, ale bez tęsknoty.

Piotr Urbanek

Niech pan Grubski odleci do tak kochanej przez niego Rosji i "najlepszego" ustroju na świecie. Płakać za nim zdecydowanie nie będę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.