Sebastian Skaja był wolontariuszem na mundialu w Rosji. - To była wielka przygoda!

Czytaj dalej
Magdalena Zimna

Sebastian Skaja był wolontariuszem na mundialu w Rosji. - To była wielka przygoda!

Magdalena Zimna

Z bliska obserwował wielkie gwizdy futbolu, poznał ludzi z całego świata i przeżył wielką przygodę - Sebastian Skaja opowiedział nam, jak został „współpracownikiem” FIFA.

Gotowość do pomocy przy mistrzostwach świata zgłosił 2 lutym 2017 roku. Wysłał wniosek przez internet, wypełnił formularze na stronie FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłkarska).

- Wśród najważniejszych wymagań była biegła znajomość języka obcego: angielskiego lub rosyjskiego. Jestem anglistą, więc nie było z tym problemu - opowiada. Jako miejsce docelowe wskazał Kaliningrad. - To zaledwie 250 kilometrów od miejsca mojego zamieszkania, więc stosunkowo niedaleko - tłumaczy.

Gotowość do pomocy przy mistrzostwach świata zgłosił 2 lutym 2017 roku. Wysłał wniosek przez internet, wypełnił formularze na stronie FIFA (Międzynarodowa Federacja Piłkarska).  Jak wyglądała jego praca? Czytaj w dalszej cześci artykułu.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Zimna

W "Pomorskiej" pracuję już ładnych kilkanaście lat, od początku w dziale sportowym. Najpierw w roli początkującego reportera, potem dziennikarza i wydawcy. Teraz kieruję pracą działu.


Nadal chętnie piszę - o sporcie w regionie, kraju, czasem i na świecie. O tym co dzieje się w halach, na boiskach, stadionach, a czasem również wokół nich. Najwięcej - o wydarzeniach z żużlowych torów, zwłaszcza bydgoskiej Polonii. Z ciekawością przyglądam się jednak również innym klubom i dyscyplinom.


Przy tym wszystkim staram się łączyć "starą szkołę" z wyzwaniami, jakie niesie za sobą współczesne dziennikarstwo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.