Sądy. Minister Ziobro odwołuje prezesów sądów w Piotrkowie, Radomsku i Tomaszowie

Czytaj dalej
Fot. Marek Obszarny
Karolina Wojna

Sądy. Minister Ziobro odwołuje prezesów sądów w Piotrkowie, Radomsku i Tomaszowie

Karolina Wojna

We wtorek na biurka prezesów sądów w okręgu piotrkowskim łódzkiej apelacji trafiły decyzje ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o ich odwołaniu. Takie działania minister podjął w całym kraju wobec 20 prezesów i wiceprezesów sądów.

W województwie łódzkim zmiany na stanowiskach prezesów nastąpiły w sądzie okręgowym i rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim oraz w sądach rejonowych w Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku.

Na mocy podpisanej w lipcu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o sądownictwie Zbigniew Ziobro przez pół roku, do połowy lutego, może bez ograniczeń wymieniać prezesów i wiceprezesów sądów.

Powołując nowych prezesów minister sprawiedliwości nie musi liczyć się ze zdaniem zgromadzeń sędziowskich, których negatywna opinia mogła wcześniej zablokować nominację.

Zbigniew Ziobro odwołał prezesa Sądu Okręgowego w Piotrkowie oraz prezesów sądów rejonowych w Piotrkowie, Tomaszowie i Radomsku. Kto został powołany na ich miejsce? Jaki był powód odwołania? 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Wojna

W Dzienniku Łódzkim - w oddziale gazety w Piotrkowie Trybunalskim - pracuję od 2003 roku. Praca w prasie lokalnej ma swoją specyfikę i każdy temat jest ważny. Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorką relacji sądowych, przygotowuję materiały o służbie zdrowia i edukacji, opisuję problemy społeczne. Najciekawsze tematy zawsze przynosi życie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.