Sąd Dyscyplinarny w Łodzi ma nowego prezesa. Został nim sędzia Paweł Urbaniak

Czytaj dalej
Wiesław Pierzchała

Sąd Dyscyplinarny w Łodzi ma nowego prezesa. Został nim sędzia Paweł Urbaniak

Wiesław Pierzchała

Sędzia Paweł Urbaniak został prezesem Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Decyzję w tej sprawie podjął sędzia Jan Majchrowski kierujący pracami Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w Warszawie. Uroczyste wręczenie nominacji – w sumie w całym kraju powołano 11 takich prezesów – odbyła się we wtorek w Sądzie Najwyższym.

Paweł Urbaniak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego kariera zaczęła się we wrześniu 1992 roku, kiedy po ukończeniu aplikacji sędziowskiej zdał egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym. Zaraz potem podjął pracę w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach, gdzie najpierw został asesorem, a potem sędzią. Orzekał w wydziale karnym, którego został przewodniczącym.

Wkrótce awansował i w 1997 roku trafił do Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Skierniewicach, natomiast w 2001 roku do Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Płocku, w którym był wizytatorem ds. karnych, a później wizytatorem w sprawach z zakresu obrotu zagranicznego.

Przełomem w jego karierze okazał się rok 2011, kiedy trafił do XVIII Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Łodzi, w którym od lutego 2014 roku pełnił funkcję wizytatora ds, karnych, zaś w grudniu 2015 roku został rzecznikiem prasowym Sądu Okręgowego w Łodzi. Kolejny przełom nastąpił w styczniu 2018 roku, kiedy został delegowany do II Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego w Łodzi, gdzie od dwóch miesięcy jest pełnomocnikiem ds. wdrożeń systemów informatycznych.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wiesław Pierzchała

Jestem dziennikarzem w redakcji "Dziennika Łódzkiego". Jestem sprawozdawcą sądowym i opisuję najciekawsze procesy i rozprawy. Ponadto zajmuję się policją, prokuraturą, tematyką historyczną oraz związaną z łódzkimi zabytkami i rodami fabrykanckimi. Regularnie omawiam na łamach gazety nowe książki o tematyce historycznej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.