Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Sąd Dyscyplinarny w Łodzi ma nowego prezesa. Został nim sędzia Paweł Urbaniak

Czytaj dalej
Wiesław Pierzchała

Sąd Dyscyplinarny w Łodzi ma nowego prezesa. Został nim sędzia Paweł Urbaniak

Wiesław Pierzchała

Sędzia Paweł Urbaniak został prezesem Sądu Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Decyzję w tej sprawie podjął sędzia Jan Majchrowski kierujący pracami Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w Warszawie. Uroczyste wręczenie nominacji – w sumie w całym kraju powołano 11 takich prezesów – odbyła się we wtorek w Sądzie Najwyższym.

Paweł Urbaniak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego kariera zaczęła się we wrześniu 1992 roku, kiedy po ukończeniu aplikacji sędziowskiej zdał egzamin sędziowski z wynikiem bardzo dobrym. Zaraz potem podjął pracę w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach, gdzie najpierw został asesorem, a potem sędzią. Orzekał w wydziale karnym, którego został przewodniczącym.

Wkrótce awansował i w 1997 roku trafił do Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Skierniewicach, natomiast w 2001 roku do Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Płocku, w którym był wizytatorem ds. karnych, a później wizytatorem w sprawach z zakresu obrotu zagranicznego.

Przełomem w jego karierze okazał się rok 2011, kiedy trafił do XVIII Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Łodzi, w którym od lutego 2014 roku pełnił funkcję wizytatora ds, karnych, zaś w grudniu 2015 roku został rzecznikiem prasowym Sądu Okręgowego w Łodzi. Kolejny przełom nastąpił w styczniu 2018 roku, kiedy został delegowany do II Wydziału Karnego Sądu Apelacyjnego w Łodzi, gdzie od dwóch miesięcy jest pełnomocnikiem ds. wdrożeń systemów informatycznych.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Wiesław Pierzchała

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.