Maciej Kałach

Sąd bada, czy dyrektor szkoły mobbingowała nauczycielkę

W 2014 roku SP nr 40 świętowała swoje stulecia. Na zdjęciu: dyrektor Janina Franaszek podczas uroczystości jubileuszowych Fot. Kuratorium Oświaty W 2014 roku SP nr 40 świętowała swoje stulecia. Na zdjęciu: dyrektor Janina Franaszek podczas uroczystości jubileuszowych
Maciej Kałach

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 40 w Łodzi domagają się zwolnienia dyrektorki placówki. Twierdzą, że mobbingowała ona ulubioną przez dzieci nauczycielkę. Przed sądem trwa proces, który nauczycielka wytoczyła szkole. W tle jest sprawa rozwodowa rodziców jednego z uczniów szkoły.

Ponadstuletnią szkołą na osiedlu im. Montwiłła-Mireckiego w Łodzi targa konflikt. Część rodziców uważa, że dyrektor Janina Franaszek powinna odejść ze stanowiska. Pod prośbą o interwencję do Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta Łodzi podpisało się ponad 30 osób.

Od czego zaczął się konflikt pomiędzy nauczycielką podstawówki a dyrektor szkoły? Na czym miał polegać mobbing w Szkole Podstawowej nr 40 w Łodzi? Co na to dyrekacja? O tym w zamkniętej części artykułu 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Kałach

Czytelnikom dostarczam przede wszystkim wiadomości o uczelniach, szkołach, przedszkolach i żłobkach działających w Łodzi oraz w naszym województwie (w 2020 r. służbowo już po raz 14. "zdawałem" maturę - z kolejnym rocznikiem absolwentów liceów ogólnokształcących i techników).


Ponadto, w ramach pracy w redakcji "Dziennika Łódzkiego", przygotowuję m.in. materiały do "Strefy Biznesu. Łódź", czyli gospodarczo-lajfstajlowej odmiany "DŁ", oraz popularnego tygodnika "Kocham Łódź".


Zachęcam do korzystania z poniższych namiarów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.