Rusza wielka akcja wymiany dowodów

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Matylda Witkowska

Rusza wielka akcja wymiany dowodów

Matylda Witkowska

Co trzeci łodzianin, któremu w 2017 r. kończy się ważność dowodu, jeszcze go nie wymienił. Dziesięć lat temu dowody z plastiku zastąpiły ostatnie zielone książeczki. Teraz tracą ważność

W tym roku kończy się ważność wielu plastikowych dowodów osobistych wymienianych masowo w 2007 r. W całym regionie wymianie podlega około 325 tysięcy dokumentów. Kolejne 160 tys. będzie wymieniane w 2018 roku. Nie wszyscy zrobią to w terminie.

Pani Kamila z Łodzi na dowód spojrzała wczoraj przez przypadek. Okazało się, że jej dokument jest od początku października nieważny.

Ile osób w Łodzi i całej Polsce powinno wymienić w tym roku dowód osobisty? Ile wniosków złożono do tej pory? A także co grozi za brak ważnego dowodu? M.in. o tym przeczytasz w zamkniętej części artykułu

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.