Rozpoczyna się czwarty sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. To ostatni sezon w takiej formie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Matylda Witkowska

Rozpoczyna się czwarty sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. To ostatni sezon w takiej formie

Matylda Witkowska

Od piątku (1 marca) łodzianie mogą wypożyczać pojazdy Łódzkiego Roweru Publicznego. To ostatni już sezon roweru zamówiony przez miasto. Dlatego trwają przygotowania do nowego przetargu.

Do dyspozycji łodzian są 1574 rowery ustawione w 156 stacjach. Będą dostępne na ulicach Łodzi do końca listopada.

Rowery tak jak w poprzednich sezonach można pożyczać po zarejestrowaniu się w systemie Łódzkiego Roweru Publicznego. Można to zrobić przez stronę internetową lub bezpośrednio na stacji. Należy też wnieść opłatę inicjalną 20 zł, z której będą pobierane opłaty za przejazdy.

Zgodnie z cennikiem pierwsze 20 minut jest bezpłatne, kolejne 40 kosztuje złotówkę. Za drugą godzinę zapłacimy 3 zł, za trzecią 5 zł. Posiadacze łódzkich migawek mogą jeździć za darmo przez 25 minut.

Uruchomiony trzy lata temu Łódzki Rower Publiczny okazał się ogromnym sukcesem. Do tej pory łodzianie wypożyczali je 4,5 mln razy, tylko w ostatnim sezonie było 1,7 mln wypożyczeń. Na życzenie łodzian rower w ramach budżetu obywatelskiego został rozbudowany.

Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.