Rozmowa z Andrzejem Słowikiem przywilejach dla byłych opozycjonistów w czasach PRL

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Gałasiński
Sławomir Sowa

Rozmowa z Andrzejem Słowikiem przywilejach dla byłych opozycjonistów w czasach PRL

Sławomir Sowa

Dożywotnio 402,72 zł miesięcznie bez względu na dochód, dostęp bez kolejki do lekarza i w aptece - o przywilejach dla byłych opozycjonistów z Andrzejem Słowikiem, szefem Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej, rozmawia Sławomir Sowa

Przybyło Panu kolegów, od kiedy został Pan przewodniczącym wojewódzkiej rady konsultacyjnej, która ma opiniować wnioski, czy ktoś był działaczem opozycji antykomunistycznej?

Nie przybyło. Po prostu nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych nie przewiduje jakichś specjalnych uprawnień dla rady. Opiniujemy tylko wnioski szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, jeśli ma wątpliwości co do danej osoby. Jak do tej pory taka sytuacja się nie zdarzyła.

Czy jest c oś niestosownego w płaceniu za coś, co kiedyś robiło się z pobudek ideowych lub po prostu dlatego, że było się przyzwoitym człowiekiem? Czy wprowadzenie statusu działacza opozycji antykomunistycznej było w ogóle potrzebne?

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.