Arkadiusz Krystek

Rozebrać Kleszczów i wynająć posłom namiot na 60 dni [FELIETON ARKADIUSZA KRYSTKA]

Posłanka Małgorzata Janowska (pokazuje dysproporcje w dochodach gmin powiatu bełchatowskiego) i wójt gminy Bełchatów Kamil Ładziak Fot. Maciej Wiśniewski Posłanka Małgorzata Janowska (pokazuje dysproporcje w dochodach gmin powiatu bełchatowskiego) i wójt gminy Bełchatów Kamil Ładziak
Arkadiusz Krystek

Posłanka Małgorzata Janowska szykuje pierwszy rozbiór Kleszczowa. Chce zabrać jego uprzemysłowione tereny (elektrownia i część kopalni) i włączyć je do gminy wiejskiej Bełchatów. I tak najbogatsza polska gmina straciłaby jakieś 60 mln zł, ale polityk woli mówić, że zyska jej uboższy sąsiad.

Uderzający jest jeden z argumentów posłanki z klubu parlamentarnego PiS, która do Sejmu dostała się z listy Kukiz’15 w okręgu piotrkowskim, a tak w ogóle jest w Partii Republikańskiej: „Nie możemy pozwolić na to, że pieniądze są po części marnowane (przez władze Kleszczowa – red.) na wycieczki zagraniczne dla dzieci”.

Co ciekawe niedawno posłanka była w Kleszczowie w akcji PiS „Porozmawiajmy o Polsce”. – Szkoda, że wtedy nie powiedziała mieszkańcom o swoim pomyśle, tylko milczała – mówi Michał Michałek, przewodniczący rady gminy Kleszczów. Trzeba podkreślić, że to lider tamtejszych struktur PiS.

Pozostańmy w sferze marnotrawienia pieniędzy. Na 13 lipca (piątek) w Warszawie szykowane jest posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, czyli wspólne obrady posłów i senatorów. W namiocie ustawionym na dziedzińcu Zamku Królewskiego prezydent Andrzej Duda ma wygłosić orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Kancelaria Sejmu zapłaci ponad milion złotych brutto za wynajęcie namiotu na jeden dzień.

I pomyśleć, że te pieniądze mogłyby zostać zmarnowane na zorganizowanie dzieciom zagranicznych wycieczek.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Arkadiusz Krystek

W dziennikarstwie od połowy lat 90. XX wieku (praca, współpraca): Radio Bełchatów, Informacyjna Agencja Radiowa, Tygodnik Fakty Bełchatów, Radio Piotrków, Tygodnik 7 Dni Bełchatów, Wiadomości Dnia, Dziennik Łódzki. Zainteresowania zawodowe poparte wykształceniem wyższym z zakresu nauk politycznych: polityka krajowa i samorządowa, a przede wszystkim: systemy wyborcze, prawo wyborcze, ordynacja wyborcza, proces wyborczy, metody wyborcze. Ponadto – mit polityczny, jego rola w kreowaniu polityki, w tym konfliktów końca XX wieku na Bałkanach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.