Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Rosną ceny żywności. Święta Bożego Narodzenia będą nas słono kosztowały

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala / Polska Press
Marlena Bogdan

Rosną ceny żywności. Święta Bożego Narodzenia będą nas słono kosztowały

Marlena Bogdan

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą nas kosztować więcej niż rok temu. Przede wszystkim dlatego, że rosną ceny żywności. Już nie tylko masła i jajek. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że droższe są warzywa, owoce. Oprócz żywności rosną też ceny ubrań i obuwia, opłat za mieszkanie i paliwo. I nie spodziewajcie się, że będzie taniej.

- Ceny rosną i to widać – mówi Leokadia Bis, która prowadzi swój sklep w Krościenku. – Co jakiś czas, kolejne produkty kosztują 5, 10 groszy więcej. I może tego nie odczuwa się jednorazowo, ale sumując ceny widać, że jest coraz drożej. Klienci radzą sobie z podwyżkami, każdy na swój sposób. Jedni szukają tańszych zamienników i zamiast masła kupują jakiś miks margaryny z dodatkiem masła. Wybierają tańsze produkty. Kupują to, co im potrzebne – opowiada.

Pocieszające jest to, że ceny masła zaczynają powoli spadać, a jajek już nie rosną. A to były produkty, których ceny najbardziej odbiły się i odbijają ciągle na portfelach klientów.

- Widać, że ceny nabiału stanęły, a nawet lekko drgnęły w dół. Masło u nas kosztuje od 5,60 do 6 zł. A jeszcze kilka tygodni temu kosztowało 6,62 albo i 7 zł – przyznaje Marzena Matula, z giełdy Agrohurtu. – Jeśli chodzi o ceny pozostałych produktów, to mam wrażenie, że się ustabilizowały i stanęły w miejscu – dodaje.

WIDEO: Dlaczego wzrosły ceny jaj

W dalszej części artykułu:

  • za co zapłacimy w tym roku więcej
  • dlaczego ceny rosną
  • ile średnio zarabiamy na Podkarpaciu
Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marlena Bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.