Rodzić po ludzku

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Rodzić po ludzku

Jerzy Witaszczyk

Od kilku dni negatywną sławą cieszy się szpital w Starachowicach, gdzie przy kompletnym braku zainteresowania lekarzy i reszty personelu, pacjentka urodziła martwe dziecko na podłodze.

Prokurator wszczął śledztwo, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział kontrolę. Skończy się jak zwykle. Niczym.

Media już wiele razy pisały o szpitalnej znieczulicy, o zaniedbaniach i idiotycznych przepisach. Ich skutki bywają tragiczne. Najgorsza jest świadomość, że wszyscy o tych skandalach wiedzą, ale od lat nie ma pozytywnej reakcji w postaci zmian na lepsze. Tylko czekać, jak za kilka dni, może tygodni, dowiemy się - niestety! - o kolejnej tragedii, której można było uniknąć, gdyby system działał racjonalnie. Ale nie działa. Wygląda na to, że od 1999 roku pod hasłem naprawy, służbę zdrowia psują matoły z kwalifikacjami do zamiatania ulic lub osobnicy, którzy dbają o własne interesy.

Jerzy Witaszczyk

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Jacek

Bo, na przykład, w takiej Rwandzie - jak ktoś nie wie, to jest to czarna Afryka - narodowym ubezpieczeniem zdrowotnym jest objęte 91% obywateli. Zwykłego obywatela ubezpieczenie takie kosztuje 8 dolarów rocznie. Znajdujący się w nacięższej sytuacji nie płacą nic. Wprawdzie 30-40% budżetu pochodzi z zagranicznej pomocy, ale mimo to jest to niezwykle tanio. Informacje te podaję za tygodnikiem The Economist, numer z 17-23 września.

Ewe

Własnie przeczytałem, że przeprosili rodzącą i zwolnili z szpitala 8 osób, w tym ordynatora i lekarzy dyżurujących.

Yogi 47

Dlaczego na podłodze ? Czyżby w sali porodowej nie było łóżka?

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.