Renault jest jak przyjaciółka. Czuły i można na nim polegać

Czytaj dalej
Ryszard M. Perczak

Renault jest jak przyjaciółka. Czuły i można na nim polegać

Ryszard M. Perczak

Ładnie wygląda, szczególnie w dwukolorowym nadwoziu. Wysoko się w nim siedzi. Do tego jest funkcjonalny, sprawdza się w ruchu miejskim i na trasie. Są takie modele. Renault, w których panie czują się wyjątkowo dobrze.Właśnie do nich należy Renault Captur.

Branża samochodowa bardzo broni się przed takimi rozróżnieniami, jak samochód dla kobiety czy samochód dla mężczyzny. Są jednak takie modele, w których wyjątkowo dobrze czują się panie. Należy do nich niewątpliwie Renault Captur.

Zdobywca niewieścich serc

Ten jeden z najpopularniejszych samochodów typu crossover potrafił zdobyć kobiece serca, w pierwszej kolejności tym jak wygląda. Oryginalna sylwetka, pełna miękkich, wręcz powłóczystych linii aż kusi, aby się do niej uśmiechnąć. Do tego efektowne detale w postaci lamp głównych, zderzaka czy bocznych przetłoczeń. W wyglądzie tego Renault niebagatelną rolę odgrywa również kolor nadwozia, a właściwie kolory, gdyż dach można zestawić z inną barwą nadwozia. Nie trzeba być wielkim estetą, żeby dostrzec w tym specyficzny charakter Captura.

Jeszcze więcej na temat barw, ale także stylistyki, możemy powiedzieć, kiedy zajrzymy do jego wnętrza. Auta marki Renault zawsze słynęły z niebanalnego designu i kabina tego crossovera jest tego najlepszym przykładem. Elegancka forma zegarów oraz instrumentów obsługi to klasa sama dla siebie.

- Captur ujął mnie najpierw tym jak wygląda, a dziś wiem, że to również auto niezawodne - mówi o swoim Renault Małgorzata, artysta plastyk, właścicielka dwuletniego Captura z nadwoziem w kolorze kości słoniowej z czarnym dachem. - Myślę, że sylwetka tego samochodu bardzo przyciąga wzrok, wszak już kilku panów pytało mnie o niego, gdyż są tym modelem zainteresowane także ich żony.

... A do tego jest praktyczny i bezproblemowy w obsłudze

Jeżdżący Capturami podkreślają również ich praktyczność. Prostota obsługi, dobre wyposażenie oraz liczba skrytek i schowków w kabinie sprawiają, że nawet najmniej zorganizowana dama poczuje się w nim od razu jak u siebie.

Renault Captur jest bogaty w nowoczesne technologie, w tym system łączności ze światem zewnętrznym, m.in. przez smartfona. Tu także trzeba podkreślić, że nie trzeba być fanem nowoczesnych gadżetów, aby opanować wszystkie oferowane w tym samochodzie funkcje.

Mimo iż nie skłaniamy się do słuszności uczynionej na wstępie uwagi o podziale aut na bardziej kobiece lub męskie, wydaje się nam, że Captur jest tu pięknym wyjątkiem.

Ryszard M. Perczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.