Religijni mieszkańcy łódzkiego płacą za różaniec w prezencie...

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szkocki
Matylda Witkowska

Religijni mieszkańcy łódzkiego płacą za różaniec w prezencie...

Matylda Witkowska

Do mieszkańców regionu w ostatnich tygodniach trafiają przesyłki z różańcami i prośbą o datki. Płacą zwłaszcza starsi i religijni odbiorcy. Nie są świadomi, że stają się ofiarami znanej w psychologii zasady wzajemności.

Pani Jadwiga z Łodzi otrzymała w październiku grubą kopertę. W środku był poświęcony, plastikowy różaniec fatimski. A także prośba o wpłatę: 20, 30, 50 lub 100 zł na konto. Emerytka nie wyobrażała sobie, żeby nie odwdzięczyć się za poświęcony przedmiot. Już szła na pocztę, by wpłacić 50 zł.

Stowarzyszenie z Krakowa wysyła „darmowe” różańce i ... formularz pocztowego przekazu. Co na to Kuria krakowska? Dlaczego osoby wierzące czują się zobowiązane by zapłacić za coś, czego nie zamawiali? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w części zamkniętej artykułu

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Matylda Witkowska

Od kilkunastu lat jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego. W pracy zajmuję się tak ważnymi dziś sprawami zdrowia i medycyny oraz ochroną środowiska. Ale w mojej działce jest też rekreacja oraz duma i serce Łodzi czyli ulica Piotrkowska. Prywatnie jestem urodzonym mieszczuchem. Cieszy mnie moda na miasta zielone i dobre do życia, wolę jeździć rowerem niż autem. Fascynuje mnie to, co niezwykłe. Ktoś widział w Łodzi ufo? Chętnie tam podjadę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.