Regionalna lista płac województwa łódzkiego VII. Zmiany zarobków szefów straży [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Jacek Losik

Regionalna lista płac województwa łódzkiego VII. Zmiany zarobków szefów straży [INFOGRAFIKA]

Jacek Losik

Dziś siódma część regionalnej listy płac województwa łódzkiego. Podajemy wysokości zarobków w strażach miejskich i gminnych oraz wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego w Łodzi.

W ubiegłym roku informowaliśmy o podwyżkach, jakie wywalczyli na początku 2016 r. strażnicy miejscy w Łodzi. Ich zarobki wzrosły średnio o 200 zł. Z tegorocznej listy płac wynika, że łódzkim strażnikom nic nie przybyło, w przeciwieństwie do szefów formacji z mniejszych miastach województwa łódzkiego.

Największą zmianę odczuł Jacek Hofman, komendant straży w Piotrkowie Trybunalskim, którego pensja wzrosła o 1200 zł. Ryszard Wilanowski, szef kutnowskiej służby zarabia o 868 zł więcej, niż podawaliśmy w 2016 roku. Artur Głuszcz, komendant ze Skierniewic, co miesiąc otrzymuje 191 zł więcej, Paweł Szczepaniak, jego odpowiednik ze Zduńskiej Woli zarabia więcej o 173 zł. Tyle samo otrzymują natomiast najwyżej postawieni strażnicy z aglomeracji łódzkiej, a także Sieradza.

Cały czas utrzymuje się duża różnica w zarobkach strażników i policjantów, co często powoduje przenosiny z pierwszej służby do drugiej. Różnica w zarobkach najlepiej jest widoczna na najwyższych szczeblach formacji. Komendant straży miejskiej w Łodzi zarabia 7.600 zł, komendant miejski policji w tym samym mieście o ponad 2 tysiące złotych więcej.

Zmian nie odnotowano natomiast w wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego w Łodzi. Mimo zmiany głównego inspektora, pensja pozostała ta sama. Podobnie sprawa ma się w przypadku zastępcy inspektora oraz stanowiskami niższych szczebli.

A ile zarabia woźna?

Regionalną listę płac województwa łódzkiego publikować będziemy do 23 marca. Już jutro opublikujemy wysokości wynagrodzeń w nauce i oświacie - od rektorów i dyrektorów szkół, przez nauczycieli po pracowników obsługi szkół, w tym pensje woźnych. Wszystkie podawane stawki są kwotami brutto.

ZOBACZ INFOGRAFIKĘ


Create bar charts
Jacek Losik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.