Regionalna lista płac województwa łódzkiego IV. Zarobki w służbie zdrowia [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Agnieszka Jędrzejczak

Regionalna lista płac województwa łódzkiego IV. Zarobki w służbie zdrowia [INFOGRAFIKA]

Agnieszka Jędrzejczak

Dziś czwarta część regionalnej listy płac województwa łódzkiego. Podajemy zarobki w służbie zdrowia. Niektórzy lekarze specjaliści w regionie zarabiają prawie tyle, co dyrektorzy szpitali w Łodzi.

Pensje w służbie zdrowia, zwłaszcza lekarzy, pracujących w województwie łódzkim są jednymi z najniższych w kraju. Ten trend nie zmienia się od lat i nic nie wskazuje radykalnej poprawy.

Według zeszłorocznych wyliczeń izby lekarskiej specjalista na umowie o pracę zarabia u nas średnio 4,1 tys. zł (zasadnicze brutto). Lekarz bez specjalizacji ma niewiele ponad 3 tys. zł „podstawy”, a stawki kierowników i ordynatorów zaczynają się od 4,9 tys. zł.

O wiele mniej dostają pielęgniarki. Według Sedlak&Sedlak mediana całkowitego miesięcznego wynagrodzenia brutto na tym stanowisku to 2,7 tys. zł.

Publikowane niżej wynagrodzenia (brutto) otrzymaliśmy od poszczególnych placówek służby zdrowia w województwie łódzkim. Nie są to oczywiście pensje na każdym stanowisku i ze wszystkich placówek medycznych, ale ich szeroki zakres pokazuje na jakim poziomie się one kształtują.

Zobacz INFOGRAFIKĘ


Create bar charts

Już jutro wynagrodzenia: w policji, prokuraturze, sądach, zakładach karnych.

Agnieszka Jędrzejczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.