Regionalna lista płac województwa łódzkiego - część II. Sypnęło podwyżkami dla wójtów [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Arkadiusz Krystek

Regionalna lista płac województwa łódzkiego - część II. Sypnęło podwyżkami dla wójtów [INFOGRAFIKA]

Arkadiusz Krystek

Dziś druga część regionalnej listy płac województwa łódzkiego. Podajemy wynagrodzenia wójtów. W ostatnich 12 miesiącach pensje trzech wójtów wzrosły o ponad 2 tys. zł, a siedmiu o ponad tysiąc.

Prawie 2,5 tys. zł więcej, grubo powyżej tysiąca, czy o kilkaset złotych wyższe pensje ma ponad 20 wójtów w województwie łódzkim. Ich zarobki urosły w ostatnich dwunastu miesiącach - od publikacji ubiegłorocznej regionalnej listy płac województwa łódzkiego.

Najwyższą podwyżkę (2490 zł) dostał Jacek Olczyk, wójt gminy Pątnów w powiecie wieluńskim. Startował jednak z bardzo niskiego poziomu i nawet tak duży wzrost wynagrodzenia nie wywindował go na szczyt listy. Z zarobkami w wysokości 8424 zł i tak znajduje się w dolnej części listy. Jeszcze rok temu ją zamykał z pensją w wysokości 5934 zł.

O ponad 2 tys. zł urosły jeszcze zarobki wójtów Krzysztofa Woźniaka (Zadzim, powiat poddębicki, podwyżka o 2442 zł) i Jacka Reszelewskiego (Białaczów, powiat opoczyński, podwyżka o 2090 zł). Temu drugiemu podwyżka dała awans do grona dziewięciu wójtów z najwyższymi uposażeniami w województwie łódzkim. Wójt Krzysztof Woźniak z końcówki listy przesunął się do jej środka.

Po ponad tysiąc złotych więcej zarabiają wójtowie: Bożena Krawczyk (Kodrąb), Sylwester Skrzypek (Sokolniki), Marian Zaborowski (gmina Radomsko), Paweł Olejniczak (Gomunice), Marek Jóźwiak (gmina Głowno), Jerzy Czerwiński (Lipce Reymontow-skie i Ryszard Nowakowski (Parzęczew). Szczegóły przedstawiamy w tabelach. Na czerwono zaznaczyliśmy wzrost wynagrodzeń, informujemy też o braku zmian i obniżkach pensji (taka sytuacja dotyczy m.in. Tomasza Pietrzaka, wójta gminy Grabów, któremu rada gminy obniżyła z początkiem roku wynagrodzenie do 6 tys. zł, zarabiał 8620 zł). Kilkudziesięciozłotowe wzrosty zarobków, czy niewiele ponad 100 złotych, wynikają z naturalnego, można powiedzieć, wzrostu dodatku stażowego. Wszystkie podane wysokości zarobków są kwotami brutto.

Z roku na rok rośnie grono najlepiej wynagradzanych wójtów. W 2013 roku, gdy pierwszy raz publikowaliśmy regionalną listę płac województwa łódzkiego, po 12 100 zł zarabiało czterech wójtów, w minionym roku siedmiu, a teraz grupa ta liczy już dziewięć osób. Weszli do niej, wspominani już, Jacek Reszelewski i Marian Zaborowski oraz Kamil Ładziak (gmina Bełchatów). Jednocześnie wypadł z tego grona Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice (powiat piotrkowski), któremu obniżono wynagrodzenie o 2800 zł (z 12 100 do 9300 zł).


Create bar charts
Arkadiusz Krystek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.