Regionalna lista płac województwa łódzkiego - część II. Sypnęło podwyżkami dla wójtów [INFOGRAFIKA]

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Arkadiusz Krystek

Regionalna lista płac województwa łódzkiego - część II. Sypnęło podwyżkami dla wójtów [INFOGRAFIKA]

Arkadiusz Krystek

Dziś druga część regionalnej listy płac województwa łódzkiego. Podajemy wynagrodzenia wójtów. W ostatnich 12 miesiącach pensje trzech wójtów wzrosły o ponad 2 tys. zł, a siedmiu o ponad tysiąc.

Prawie 2,5 tys. zł więcej, grubo powyżej tysiąca, czy o kilkaset złotych wyższe pensje ma ponad 20 wójtów w województwie łódzkim. Ich zarobki urosły w ostatnich dwunastu miesiącach - od publikacji ubiegłorocznej regionalnej listy płac województwa łódzkiego.

Najwyższą podwyżkę (2490 zł) dostał Jacek Olczyk, wójt gminy Pątnów w powiecie wieluńskim. Startował jednak z bardzo niskiego poziomu i nawet tak duży wzrost wynagrodzenia nie wywindował go na szczyt listy. Z zarobkami w wysokości 8424 zł i tak znajduje się w dolnej części listy. Jeszcze rok temu ją zamykał z pensją w wysokości 5934 zł.

O ponad 2 tys. zł urosły jeszcze zarobki wójtów Krzysztofa Woźniaka (Zadzim, powiat poddębicki, podwyżka o 2442 zł) i Jacka Reszelewskiego (Białaczów, powiat opoczyński, podwyżka o 2090 zł). Temu drugiemu podwyżka dała awans do grona dziewięciu wójtów z najwyższymi uposażeniami w województwie łódzkim. Wójt Krzysztof Woźniak z końcówki listy przesunął się do jej środka.

Po ponad tysiąc złotych więcej zarabiają wójtowie: Bożena Krawczyk (Kodrąb), Sylwester Skrzypek (Sokolniki), Marian Zaborowski (gmina Radomsko), Paweł Olejniczak (Gomunice), Marek Jóźwiak (gmina Głowno), Jerzy Czerwiński (Lipce Reymontow-skie i Ryszard Nowakowski (Parzęczew). Szczegóły przedstawiamy w tabelach. Na czerwono zaznaczyliśmy wzrost wynagrodzeń, informujemy też o braku zmian i obniżkach pensji (taka sytuacja dotyczy m.in. Tomasza Pietrzaka, wójta gminy Grabów, któremu rada gminy obniżyła z początkiem roku wynagrodzenie do 6 tys. zł, zarabiał 8620 zł). Kilkudziesięciozłotowe wzrosty zarobków, czy niewiele ponad 100 złotych, wynikają z naturalnego, można powiedzieć, wzrostu dodatku stażowego. Wszystkie podane wysokości zarobków są kwotami brutto.

Z roku na rok rośnie grono najlepiej wynagradzanych wójtów. W 2013 roku, gdy pierwszy raz publikowaliśmy regionalną listę płac województwa łódzkiego, po 12 100 zł zarabiało czterech wójtów, w minionym roku siedmiu, a teraz grupa ta liczy już dziewięć osób. Weszli do niej, wspominani już, Jacek Reszelewski i Marian Zaborowski oraz Kamil Ładziak (gmina Bełchatów). Jednocześnie wypadł z tego grona Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Gorzkowice (powiat piotrkowski), któremu obniżono wynagrodzenie o 2800 zł (z 12 100 do 9300 zł).


Create bar charts
Arkadiusz Krystek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.