Reforma Gowina. Filolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego „przerażeni” listą punktowanych wydawnictw. Humaniści z UŁ wskazują też inne zagrożenia

Czytaj dalej
Maciej Kałach

Reforma Gowina. Filolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego „przerażeni” listą punktowanych wydawnictw. Humaniści z UŁ wskazują też inne zagrożenia

Maciej Kałach

Filolodzy, pracujący z językiem francuskim, hiszpańskim, włoskim czy rosyjskim, powinni publikować po angielsku, bo inaczej nie zgromadzą dużej liczby punktów do zaświadczenia pokaźnego dorobku naukowego. Taki będzie efekt listy ogłoszonej przez Jarosława Gowina – według pracowników Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zebrali się wczoraj przed jedną z jego siedzib.

Przed wejściem do gmachu Wydziału Filologicznego UŁ zgromadzili się naukowcy tej jednostki oraz przedstawiciele innych wydziałów: Filozoficzno-Historycznego i Ekonomiczno-Socjologicznego. Ich spotkanie było wyrazem protestu wobec aktów prawnych wicepremiera Jarosława Gowina, ministra nauki i szkolnictwa wyższego, które precyzują zapisy obowiązującej już ustawy, reformującej szkolnictwo wyższe.

W dalszej części tekstu przeczytacz m.in. jakie wydawnictwa znalazły się na liście najwyżej "punktowanych"

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Kałach

Czytelnikom dostarczam przede wszystkim wiadomości o uczelniach, szkołach, przedszkolach i żłobkach działających w Łodzi oraz w naszym województwie (w 2020 r. służbowo już po raz 14. "zdawałem" maturę - z kolejnym rocznikiem absolwentów liceów ogólnokształcących i techników).


Ponadto, w ramach pracy w redakcji "Dziennika Łódzkiego", przygotowuję m.in. materiały do "Strefy Biznesu. Łódź", czyli gospodarczo-lajfstajlowej odmiany "DŁ", oraz popularnego tygodnika "Kocham Łódź".


Zachęcam do korzystania z poniższych namiarów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.