Radny Marcin Zalewski wyleciał z klubu PiS za włókniarki w SB

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Darda

Radny Marcin Zalewski wyleciał z klubu PiS za włókniarki w SB

Marcin Darda

Marcin Zalewski usunięty z klubu radnych PiS. Zawieszono go też w partii. Powód? Miał sugerować związki łódzkich włókniarek... ze Służbą Bezpieczeństwa.

Czy łódzkie włókniarki współpracowały ze Służbą Bezpieczeństwa? Tak miało wynikać z rozmowy, którą przeprowadzono w radiowym studiu z Marcinem Zalewskim, łódzkim radnym. Polityk właśnie został usunięty z klubu PiS Rady Miejskiej w Łodzi i zawieszony w prawach członka partii. Informację potwierdził rzecznik prasowy klubu.

- Powodem usunięcia z klubu radnego Marcina Zalewskiego jest nietaktowna, nieprzystająca godności radnego PiS wypowiedź, która dotyczyła łódzkich włókniarek - mówi radny Łukasz Magin. - Doszło do niej 21 września w studiu Radia Łódź, w którym radny Zalewski udzielał wywiadu w porannej audycji. Lecz sama wypowiedź miała miejsce jeszcze przed oficjalnym wywiadem.

Co się wydarzyło w studiu? Radny Zalewski rozmawiał nieoficjalnie, jeszcze przed wejściem na antenę, z redaktorem prowadzącym wywiad. W czasie rozmowy stwierdził, że jeśli byłby jakiś powód, żeby rynkowi Manufaktury nie nadawać imienia Łódzkich Włókniarek, to taki, że „któraś z nich współpracowała z SB” . W środę, dzień przed wywiadem radnego Zalewskiego, Rada Miejska w Łodzi wyraziła zgodę, żeby rynek Manufaktury otrzymał właśnie nazwę Łódzkich Włókniarek.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.