(AST, SB, WM)

Radny Bogdan Dzakanowski ma negocjować ugodę w sprawie tartaku przy Ujejskiego

Czy radny Dzakanowski doprowadzi do tego, że właściciel tartaku i miasto w końcu się dogadają? Fot. Dariusz Bloch Czy radny Dzakanowski doprowadzi do tego, że właściciel tartaku i miasto w końcu się dogadają?
(AST, SB, WM)

Jest w końcu szansa na przełom w sprawie budowy drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej. Projekt ugody w imieniu prezydenta ma negocjować radny Bogdan Dzakanowski.

Jak zapowiedział w środę na sesji Rafał Bruski, radny ma w czwartek rano odebrać, podpisane przez prezydenta, pełnomocnictwo.

W środę (26 września) na sesji prezydent przedstawił radnym ustną informację na temat drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej. Tłumaczył m.in. dlaczego zastosowano specustawę, a nie działano w oparciu o prawo budowlane. - W tym pierwszym wypadku to jedno działanie - jedna decyzja i jeden organ odwoławczy, w drugim siedem postępowań, siedem decyzji i siedmiokrotny tryb odwoławczy.

Po gorącej wymianie zdań radny Bogdan Dzakanowski zgodził się zostać pełnomocnikiem do przygotowania projektu ugody. Co dokładnie działo się na sesji? Jakie ostre słowa padły?

Więcej o tym czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(AST, SB, WM)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.