Rada Miejska w Łodzi apeluje do władz państwowych w sprawie przeciwdziałania dalszemu wzrostowi cen paliw płynnych

Czytaj dalej
Fot. Marcin Bereszczyński
Marcin Bereszczynski

Rada Miejska w Łodzi apeluje do władz państwowych w sprawie przeciwdziałania dalszemu wzrostowi cen paliw płynnych

Marcin Bereszczynski

Rada Miejska w Łodzi podjęła uchwałę - apel do sejmu, senatu i rady ministrów w sprawie przeciwdziałania dalszemu wzrostowi cen paliw płynnych. Autorami projektu uchwały są radni SLD. Przygotowali projekt w trosce o budżety domowe mieszkańców, wzrost kosztów funkcjonowania transportu publicznego i równowagę budżetu Łodzi.

Radni SLD zwrócili uwagę, że od połowy marca cena litra paliwa wzrosła o około 40 groszy, a w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych podwyżek. Radni narzekają, że ciągłe podwyżki mają wpływ na wzrost cen towarów i usług, co podnosi koszt codziennego utrzymania mieszkańców. Dlatego radni zaapelowali o podjęcie działań przeciwdziałających wzrostowi cen paliw. Radni wezwali do zaprzestania prac nad projektem wprowadzenia tzw. opłaty emisyjnej, która miałaby być dodatkowym podatkiem podwyższającym cenę litra paliwa o kolejne 10 groszy.

- Wobec konsekwentnie powtarzanych przez ministrów obecnego rządu informacji o świetnym stanie finansów publicznych oraz o znacznym wzroście przychodów budżetowych, postulowane obniżenie podatków obciążających ceny paliw wydaje się możliwe, wykonalne i celowe - przekonywali radni SLD Maciej Rakowski i Małgorzata Moskwa-Wodnicka, którzy zaprezentowali projekt uchwały dotyczący zatrzymania podwyżek cen paliw.

Apel do władz państwowych o powstrzymanie podwyżek cen paliw został poparty przez koalicję PO-SLD. Radni PiS nie zagłosowali w tej sprawie.

Marcin Bereszczynski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.