Wit Lesniewicz

Rada Gminy Sędziejowice odrzuciła projekt mieszkańców, ale ostatecznie przyznała wójtowi podwyżkę

Rada Gminy Sędziejowice odrzuciła projekt mieszkańców, ale ostatecznie przyznała wójtowi podwyżkę Fot. Wit L. Leśniewicz
Wit Lesniewicz

Rada Gminy Sędziejowice głosami radnych PiS odrzuciła projekt uchwały zgłoszony przez mieszkańców w ramach inicjatywy obywatelskiej w sprawie podwyżki dla wójta Dariusza Cieślaka (PSL). Po czym w następnym punkcie obrad, radni podwyżkę wójtowi przyznali. Tyle, że mniejszą niż chcieli mieszkańcy.

Ci postulowali o 7,7 tys. zł plus dodatek stażowy, co dałoby 8.195 zł brutto. Rada, na wniosek komisji budżetu, rolnictwa i ochrony środowiska przyznała nową pensję w kwocie 7.449 zł brutto.

A tak, komisja budżetu, rolnictwa i ochrony środowiska, której członkami są wszyscy gminni radni, uzasadniła swój wniosek:

„Zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym ustalenie wynagrodzenia dla wójta należy do wyłącznej właściwości rady gminy.
W kompetencji tej mieści się zarówno uprawnienie do określenia tego wynagrodzenia na początku kadencji, jak i zmiana jego wysokości w trakcie jej trwania.
W drodze uchwały rada gminy określa szczegółowo wszystkie składniki wynagrodzenia wójta.
Projekt wynagrodzenia, który za chwilę przedstawię przygotowano zgodnie z tabelą stawek wynagrodzeń dla wójtów w gminach do 15 tysięcy mieszkańców.
Proponowany projekt wysokości wynagrodzenia przewiduje zwiększenie dotychczasowego wynagrodzenia Wójta Gminy Sędziejowice. Wzrost ten został oczywiście dostosowany w poszczególnych jego składnikach do granic wynikających z ustawy i rozporządzenia.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wit Lesniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.