Przyjeżdżają tu robić biznes

Czytaj dalej

Przyjeżdżają tu robić biznes

15-16 października odbędzie się XI Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2018. Współorganizuje je Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego.

Europejskie Forum Gospodarcze to nie tylko wydarzenie, które na stałe wpisało się w biznesowy krajobraz Polski.

Jest to także duże wyzwanie organizacyjne, którego zrealizowanie nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu podmiotów i instytucji.

Patronem Gospodarczym Forum jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

- To już czwarta edycja Europejskiego Forum Gospodarczego, w której jesteśmy bezpośrednim partnerem - mówi Przemysław Andrzejak, prezes zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Jednak merytoryczny patronat nad Forum to nie jedyna rola agencji. ŁARR S.A. jest także organizatorem czterech paneli dyskusyjnych, które odbędą się podczas wydarzenia. „Czy polska gospodarka pojedzie samochodem elektrycznym...i z jaką prędkością?, który odbędzie się 1. dnia Forum. Moderatorem tego panelu będzie pan Paweł Poncyliusz, były wiceminister gospodarki. Drugi panel: „Jak pozyskać środki i jak ich nie stracić” prowadzony będzie przez pana Marka Zubera, znanego ekonomistę i analityka rynków finansowych.

- Jesteśmy również organizatorami innych paneli - zaznacza Przemysław Andrzejak - jeden z nich dotyczy roli kobiet w samorządzie. Tworzymy go we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. Kolejny panel, który współorganizujemy wraz z kluczowymi klubami sportowymi województwa łódzkiego, dotyczy tematyki sportowej. Jednym z gości tej edycji Forum będzie Krzysztof Hołowczyc, którego wystąpienie rozpocznie całe wydarzenie.

- W czasie Forum chcemy pokazać pewne wspólne wartości, które występują zarówno w sporcie, jak i w biznesie - zapowiada Przemysław Andrzejak

- Tu i tu występuje pewna rywalizacja, tu i tu wymagana jest pewna systematyczność i zaangażowanie...Pan Krzysztof jest człowiekiem, który osiągnął bardzo dużo w sporcie, a po zakończeniu kariery zaczął odnosić sukcesy również w biznesie. Pragniemy, by opowiedział jak wykorzystuje te sportowo-biznesowe relacje. Ma to być pewien rodzaj mowy motywacyjnej. Bo w biznesie jest potrzebna motywacja.

Ciężka praca przy organizacji Forum procentuje. Prezes Andrzejak sam zaangażowany jest w organizację tego wydarzenia od kilkunastu lat i widzi jak wzrosła jego ranga.

- Kiedyś, podczas Forum wypowiadał się pan Maciej Adamkiewicz, właściciel firmy Adamed - wspomina Przemysław Andrzejak. Powiedział wtedy:”Do Krynicy na Forum jadę popolitykować. Na Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, jadę odpoczywać. Na Forum Gospodarcze w Łodzi przyjeżdżam robić biznes”.

Wielu zainteresowanych przyjeżdża tutaj właśnie po relacje handlowe i biznesowe. I oni wracają. To, że ludzie chcą tu przyjeżdżać świadczy o tym, że przyjazd na Europejskie Forum Gospodarcze daje im wymierne korzyści. Dlaczego warto odwiedzić Forum?

- Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć na żywo, wśród ekspertów i praktyków biznesu, co dzieje się dziś na rynkach świata i jakie są trendy w gospodarce, w biznesie, zapraszam na nasze Forum - mówi prezes ŁARR S.A.

www.forum.lodzkie.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.