Anna Odrowska

Przybywa siłowni pod chmurką

Przybywa siłowni  pod chmurką
Anna Odrowska

Do końca wakacji mają powstać w Pabianicach dwie nowe siłownie plenerowe. Jedna wybudowana zostanie na skwerze im. Pietrzaka przy ul. Szarych Szeregów.

Będą tam trzy urządzenia - podwójny expander, orbitrek i wyciąg górny - w kolorystyce szarej i czarnej. Nawierzchnia będzie z szarej, betonowej kostki oraz ziemno-żwirowa, gdzie ustawiona zostanie drewniana ławka z oparciem. Posadzone będą także krzewy (10 sztuk) - tawulec pogięty w odmianie „Crispa”.

Druga siłownia pojawi się w parku Jordanowskim, przy ul. Zielonej. Tutaj stanie narciarz, wioślarz i orbitrek. Sprzęt ustawiony będzie na żwirowej nawierzchni, zaś na betonowej ławka oraz stojak rowerowy. Pojawią się również nowe rośliny - 49 krzewów: tawuła japońska w odmianie „Goldflame” oraz tamaryszek francuski.

Miasto zabezpieczyło w budżecie 100 tys. zł na urządzenie obu placów do ćwiczeń.

- Siłownie pod chmurką cieszą się coraz większą popularnością. Trwa głosowanie w konkursie „Nestle porusza Polskę”, w którym do wygrania jest siłownia plenerowa warta 16 759 zł. Zaproponowana została lokalizacja na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 (obok boiska, które powstało w ramach budżetu obywatelskiego). To miejsce częściowo ogrodzone, ale jednocześnie ogólnodostępne przez cały dzień - mówi Aneta Klimek z Urzędu Miejskiego w Pabianicach.

- Obecnie jesteśmy na prowadzeniu, za co już serdecznie dziękujemy głosującym mieszkańcom! Ale musimy głoso-wać codziennie do 30 czerwca.

Do głosowania zachęcają dzieci i nauczyciele z „Siedemnastki”. Nagrali filmik, na którym ćwiczą w miejscu planowanej siłowni na sprzętach, których jeszcze nie ma. A następnie przenoszą się na siłownie przy Szkole Podstawowej nr 14, którą w tym samym konkursie udało się wygrać w ubiegłym roku.

Pabianiczanie chętnie korzystają także z siłowni pod chmurką na Lewitynie. W zeszłym roku na Busince zamontowano także plac do street workoutu.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.