Przetarg na rewitalizację kamienicy przy pl. 11 Listopada w Łasku został unieważniony

Czytaj dalej
Fot. Wit L.Leśniewicz
wll

Przetarg na rewitalizację kamienicy przy pl. 11 Listopada w Łasku został unieważniony

wll

Łaski magistrat unieważnił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji budynku przy pl. 11 Listopada 1 wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej dla sąsiedniego budynku przy ul. Warszawskiej 2 oraz modernizacji podwórka między tymi przyległymi do siebie budynkami.

Powód unieważnienia postępowania przetargowego jest prosty, zbyt wysoka cena. Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent - Przedsiębiorstwo Konserwacji Obiektów Zabytkowych Sławomir Ostrowski z Łodzi. Cena zaproponowana przez łódzką firmę opiewała na kwotę ponad 5 mln zł. Tymczasem w łaskim magistracie zabezpieczono na ten cel jedynie 2 mln zł. Zatem cena jedynej oferty przekroczył możliwości miasta o ponad 3 mln zł.

Jak utrzymują łascy samorządowcy, nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na te inwestycje do poziomu oferty Przedsiębiorstwa Konserwacji Obiektów Zabytkowych, co wynika z możliwości finansowych miasta.

Postępowanie przetargowe unieważniono w poniedziałek. Jeszcze w tym tygodniu powinna zapaść decyzja, co dalej. Prawdopodobnie ogłoszony zostanie kolejny przetarg.

wll

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.