Przetarg na rewitalizację kamienicy przy pl. 11 Listopada w Łasku został unieważniony

Czytaj dalej
Fot. Wit L.Leśniewicz
wll

Przetarg na rewitalizację kamienicy przy pl. 11 Listopada w Łasku został unieważniony

wll

Łaski magistrat unieważnił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie rewitalizacji budynku przy pl. 11 Listopada 1 wraz z wykonaniem dokumentacji projektowej dla sąsiedniego budynku przy ul. Warszawskiej 2 oraz modernizacji podwórka między tymi przyległymi do siebie budynkami.

Powód unieważnienia postępowania przetargowego jest prosty, zbyt wysoka cena. Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent - Przedsiębiorstwo Konserwacji Obiektów Zabytkowych Sławomir Ostrowski z Łodzi. Cena zaproponowana przez łódzką firmę opiewała na kwotę ponad 5 mln zł. Tymczasem w łaskim magistracie zabezpieczono na ten cel jedynie 2 mln zł. Zatem cena jedynej oferty przekroczył możliwości miasta o ponad 3 mln zł.

Jak utrzymują łascy samorządowcy, nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na te inwestycje do poziomu oferty Przedsiębiorstwa Konserwacji Obiektów Zabytkowych, co wynika z możliwości finansowych miasta.

Postępowanie przetargowe unieważniono w poniedziałek. Jeszcze w tym tygodniu powinna zapaść decyzja, co dalej. Prawdopodobnie ogłoszony zostanie kolejny przetarg.

wll

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.