Przegląd tygodnia: Od piątku do piątku

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia: Od piątku do piątku

Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia: Od piątku do piątku

Piątek

Serbski emigrant Radenko Stančić wyrósł w swojej ojczyźnie na bohatera. W kawiarni w Zurychu usłyszał, jak gość obok chwali się, że 1999 roku jako brytyjski pilot bombardował Serbię. Żałował przy tym, że NATO za mało zniszczyło Serbię. - Nie wierzyłem własnym uszom - wyznał Stančić gazecie „Vesti”. Zapytał pilota, czy wie, ilu niewinnych ludzi zginęło od jego bomb. Pilot na to: „Wiem i co z tego?” Wtedy dostał w dziób od Stančića, odbierając „premię” za bomby, które zrzucił na jego ojczyznę.

Sobota

Choć w Unii Europejskiej liczba śmiertelnych wypadków w zeszłym roku spadła, to w Polsce wzrosła - alarmuje money.pl. Gorzej niż w Polsce (79 ofiar na milion mieszkańców) jest tylko w Bułgarii (99), Rumunii (97) i na Łotwie (80).

Niedziela

Przebojem na YouTube jest film pokazujący, jak uchodźca niszczy auta w Sztokholmie. Rzuca też kamieniem w radiowóz policyjny, pokonuje trzy policjantki, znowu obrzuca radiowóz kamieniami i... spokojnie odchodzi. Internauta z USA stwierdza: „U nas problem zostałby rozwiązany już po pierwszym kamieniu rzuconym w radiowóz”. Ma rację, ale Szwecja to nie Ameryka, tu trzeba szanować każdego bandziora, zwłaszcza z importu.

Przegląd tygodnia: Od piątku do piątku
Bartek Syta

Poniedziałek

Zanosi się, że 10 kwietnia, rocznica katastrofy smoleńskiej, będzie dniem wolnym od pracy.

- Trzeba godnie obchodzić ten dzień - powiedział Marek Suski z PiS „Super Expressowi”.

Wtorek

Donald Trump przekazał pensję za pierwszy kwartał (78 333 dolarów) na Parki Narodowe. Kolejne pensje też odda na cele charytatywne. Prezydent USA zarabia rocznie 400 tys. dolarów brutto (1,6 mln zł), czyli mniej niż prezes banku w Polsce.

Środa

Podczas dyskusji o Brexicie brytyjski eurosceptyk Nigel Farage wygarnął kolegom z europarlamentu prawdę: - Zachowujecie się jak mafia.

Czwartek

Leszek Balcerowicz zakończył misję na Ukrainie - pisze „DGP”. Z jego słów wynika, że uratował kraj od katastrofy. Przy okazji omawiania swych sukcesów, nie odpowiedział na pytanie dziennikarza, jak to się stało, że jedyną osobą, która wzbogaciła się po Majdanie, jest prezydent Poroszenko.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.