Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku:

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Grzegorz Gałasiński

Piątek

Najnowszy przykład z Lubelszczyzny dowodzi, że wbrew naukowym opiniom, alkohol nie tylko zabija, ale niekiedy także ratuje życie. Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą postanowił popełnić samobójstwo. Przystawił drabinę do drzewa, wszedł po niej, przywiązał sznur do gałęzi, zarzucił sobie na szyję pętlę i… zasnął na stojąco. Taki był pijany! Z drabiny zdjęli go policjanci z Opola Lubelskiego.

Sobota

Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy za wtorkowym, zmasowanym atakiem hakerskim na systemy komputerowe Ukrainy stoją służby specjalne Rosji. Jak wiadomo, w tym samym czasie atakiem hakerów dotknięta została także Rosja, Europa Zachodnia i USA. Prawdopodobnie tylko przez niedopatrzenie ukraińskie służby nie oskarżyły Rosji o wywołanie pożaru lasu w zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni atomowej w Czarnobylu; przecież każdy wie, że Putin i jego hakerzy odpowiadają za całe zło świata, w tym za wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.

Niedziela

Tematem porannych rozmów mieszkańców Kępna były wieczorne wyczyny 57-letniego kępnianina. Chłop biegał nago po mieście, niszczył elewacje domów, wybijał szyby w oknach, uszkodził samochód. Jak się potem okazało, nawąchał się butaprenu, który w okresie późnego PRL pełnił rolę dzisiejszych dopalaczy. Zapewne chciał powspominać młodość durną i chmurną.

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Poniedziałek

Solidarność Stoczni Gdańskiej przygotowuje kontrkontrmiesięcznicę smoleńską, w celu zablokowania kontrmiesięcznicy smoleńskiej, której celem jest zablokowanie miesięcznicy smoleńskiej. Udział w kontrmiesięcznicy smoleńskiej zapowiedział Lech Wałęsa. Karol Guzikiewicz, wiceszef stoczniowej Solidarności, obiecał Wirtualnej Polsce, że związkowcy nie będą lać swego byłego szefa. Wyniosą go kulturalnie, jak miesiąc wcześniej policja wyniosła Władysława Frasyniuka.

*

Piosenkarz Andrzej Rosiewicz napisał i zaśpiewał piosenkę na cześć Melanii i Donalda Trumpów. Miłośnicy talentu artysty przypominają, że Rosiewicz ma wprawę w śpiewaniu dla wielkich tego świata: kiedyś śpiewał dla Michaiła Gorbaczowa i Wojciecha Jaruzelskiego.

Wtorek

Nowoczesna opublikowała krótki film, w którym podsumowuje koszty nowych obietnic wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Według wyliczeń Ryszarda Petru realizacja obietnic kosztowałyby nas niemal 90 miliardów zł. Niewykluczone, że Petru ma rację, ale jak tu wierzyć w wyliczenia szefa partii, która straciła kilka milionów państwowych subwencji, gdyż nie potrafiła poprawnie gospodarować funduszem wyborczym?

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Środa

Fani motoryzacji z Polski wypatrzyli na serwisach aukcyjnych prawdziwą gratkę - donosi „Wprost”. Do kupienia jest złote lamborghini aventador. Samochód zasłynął z tego, że na początku roku zderzył się z hondą w centrum Warszawy, co uwieczniła kamera. Teraz auto po remoncie na Litwie jest jak nowe. Cena wywoławcza - 1 190 000 złotych - to prawdziwa okazja, jeśli wziąć pod uwagę, że zwykła, pancerna limuzyna pani premier kosztowała 2,5 miliona.

Czwartek

Na placu Krasińskich w Warszawie w przemówieniu do tłumnie zgromadzonych warszawiaków i przyjezdnych prezydent Donald Trump chwalił Polskę i Polaków. Zniesienia wiz nie obiecał.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.