Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski/archiwum Polska press
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku, czyli subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Ryszard Makowski, współtwórca nieemitowanego już w TVP Studia Yayo, patriotycznie zauważył na Twitterze: „Za prezesa Kaczyńskiego polscy piłkarze są na 10 miejscu w rankingu FIFA. A na którym byli za haratającego w gałę Tuska? Na zaszczytnym 78”. Inni internauci dopisali kolejne sukcesy ostatnich miesięcy, jak: „Polska zyskała swoją pierwszą kolonię zamorską w San Escobar” czy „Drzewa wchłaniają CO2 przez pieńki”.

*

Polacy nie są tacy naiwni, jak się wydaje politykom. Trzeźwo patrzą na świat. CBOS ujawnia: 91 proc. ankietowanych uważa, że partie polityczne wywołują kłótnie i zamęt w państwie; według 87 proc. partie są klikami polityków, których jedynym celem jest zdobycie władzy. Mówiąc wprost: celem jest koryto.

*

W Rzeszowie 20 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie. Z tej okazji komendant wojewódzki Krzysztof Pobuta wręczył im legitymacje służbowe, odznaki i… granatowe modlitewniki z wytłoczonymi krzyżem i logo policji, bo jak wiadomo z ludowej skarbnicy mądrości „Bez Boga ani do proga”. Zwłaszcza na służbie.

Krzysztof Kapica

Sobota

W Londynie zamach. Wyznawcy Allaha zabili 8 osób, natomiast w ośrodku dla uchodźców w Arnschwang w Bawarii uchodźca z Afganistanu zarżnął pięcioletnie dziecko. Mamę też pokroił, ale przeżyła. Na pewno wszystko robił w wyniku uchodźczego stresu. Niestety, nie zważając na to niemiecka policja zastrzeliła biedaka. Afgańczyk wcześniej był karany za podpalenie mieszkania, siedział w więzieniu, ale jakoś nikomu nie przyszło do głowy, by odesłać go ojczyzny, którą już dawno Amerykanie zdemokratyzowali.

Niedziela

28. rocznica wyborów 1989 roku. Im dalej od tej daty, tym więcej objawia się zasłużonych bojowników, którzy obalili komunę. Współorganizator Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca Leszek Miller stwierdził w RMF FM, że komunizm nie został obalony: „Mówiąc dokładnie, tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron”. Prawdziwa prawda jednak jest taka, że komunizm nie został ani rozwiązany, ani obalony. Sam się obalił.

Krzysztof Kapica

Poniedziałek

W USA dzień jak co dzień. Tym razem w Orlando na Florydzie 45-latek zastrzelił byłych współpracowników: kobietę i czterech mężczyzn. Policja nie zdążyła go zabić, gdyż wcześniej popełnił samobójstwo.

Wtorek

W Polsce imigranci zajmują się uczciwymi przestępstwami, nie jak na Zachodzie. Warszawscy policjanci ujęli Gruzina i Ukraińca, którzy napadli na właściciela kantoru wymiany walut i ukradli mu plecak z zawartością. Plecak odzyskano, zawartość - drobne 700 tysięcy zł także. Jeszcze nie wiadomo, skąd przybyli do Polski dwaj pozostali uczestnicy napadu. Okaże się, jak zostaną schwytani.

Środa

W Harare, stolicy Zimbabwe (d. Rodezja), grasują gwałcicielki. Tylko w zeszłym tygodniu oficjalnie ujawniono dwa przypadki gwałtów na mężczyznach. Nie wiadomo, ile zgwałceń było naprawdę. Uwaga! Jedno z polskich biur podróży zaprasza na wycieczki do Zimbabwe pod hasłem nomen omen: „Przygoda życia”. Ceny przystępne.

Pixabay.com

Czwartek

W Sejmie debata o abonamencie radiowo-telewizyjnym. „Telewizja Polska to tuba propagandowa rządu” - odkrył Amerykę szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Przecież od zawsze TVP była partyjno-rządowa. Także w czasach, kiedy szefowali jej ludowcy.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.