Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka Fot. Przemek Świderski
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku:

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Piątek

Meg i Graham Hemmings z Bishop’s Castle w Anglii podarowali szkole stare pianino - pisze „Daily Mail”. Szkoła oddała instrument do stroiciela. Ten odkrył w nim 913 złotych monet, wartych pół miliona funtów. Zgodnie z prawem, skarbem podzielą się właściciel pianina i znalazca, czyli szkoła i stroiciel. Ciekawe, czy państwo Hemmings żałują, że nie skorzystali z usług stroiciela zanim pianino dali szkole?

Sobota

Na Krzyżu Milenijnym w Gdańsku ktoś napisał po ukraińsku „Lwów to Ukraina”. Dziwne, ale tym razem żaden polityk nie ogłosił, że to kolejna prowokacja Putina.

Niedziela

Z okazji wyborów we Francji były opozycjonista Aleksander Hall powiedział Onetowi, że we Francji Polska ma opinię „chorego człowieka Europy”. Cieszmy się, że Polska jest „chorym człowiekiem Europy”, bo tu w odróżnieniu od Francji, która jest „zdrowym człowiekiem Europy”, w niedzielę wyborczą nie trzeba ewakuować lokali wyborczych zagrożonych zamachami i nikt nie demoluje kościołów, jak w Rennes-le-Château, gdzie muzułmanka rozbiła zabytkową rzeźbę, a obok położyła Koran.

Poniedziałek

Europejski Tydzień Szczepień. Austriacki „Standard” ostrzega: „Odra wraca. W dziesięciu krajach (Austria, Belgia, Chorwacja, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Hiszpania i Szwecja) w styczniu i w lutym 2017 roku stwierdzono ponad dwa razy więcej zachorowań niż w tym samym okresie w 2016 roku”. Może jednak warto szczepić dzieci?


Wtorek

W Górze Kalwarii uchodźca z Czeczenii pobił w szkole nauczyciela. Nauczyciel przeżył, ale musi kupić sobie nowe okulary

Środa

Limuzyna minister edukacji Anny Zalewskiej zaparkowała w Sieradzu na miejscu dla niepełnosprawnych. „Pięć metrów dalej można zaparkować równolegle, ale rządowy kierowca pewnie nie umie” - skomentowała na Facebooku pani Aleksandra.

Czwartek

Mijający kwiecień był chłodny i deszczowy, ale to już nie jest wina PiS.

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.