Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka Fot. Przemek Świderski
Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku:

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Piątek

Meg i Graham Hemmings z Bishop’s Castle w Anglii podarowali szkole stare pianino - pisze „Daily Mail”. Szkoła oddała instrument do stroiciela. Ten odkrył w nim 913 złotych monet, wartych pół miliona funtów. Zgodnie z prawem, skarbem podzielą się właściciel pianina i znalazca, czyli szkoła i stroiciel. Ciekawe, czy państwo Hemmings żałują, że nie skorzystali z usług stroiciela zanim pianino dali szkole?

Sobota

Na Krzyżu Milenijnym w Gdańsku ktoś napisał po ukraińsku „Lwów to Ukraina”. Dziwne, ale tym razem żaden polityk nie ogłosił, że to kolejna prowokacja Putina.

Niedziela

Z okazji wyborów we Francji były opozycjonista Aleksander Hall powiedział Onetowi, że we Francji Polska ma opinię „chorego człowieka Europy”. Cieszmy się, że Polska jest „chorym człowiekiem Europy”, bo tu w odróżnieniu od Francji, która jest „zdrowym człowiekiem Europy”, w niedzielę wyborczą nie trzeba ewakuować lokali wyborczych zagrożonych zamachami i nikt nie demoluje kościołów, jak w Rennes-le-Château, gdzie muzułmanka rozbiła zabytkową rzeźbę, a obok położyła Koran.

Poniedziałek

Europejski Tydzień Szczepień. Austriacki „Standard” ostrzega: „Odra wraca. W dziesięciu krajach (Austria, Belgia, Chorwacja, Francja, Niemcy, Włochy, Polska, Rumunia, Hiszpania i Szwecja) w styczniu i w lutym 2017 roku stwierdzono ponad dwa razy więcej zachorowań niż w tym samym okresie w 2016 roku”. Może jednak warto szczepić dzieci?


Wtorek

W Górze Kalwarii uchodźca z Czeczenii pobił w szkole nauczyciela. Nauczyciel przeżył, ale musi kupić sobie nowe okulary

Środa

Limuzyna minister edukacji Anny Zalewskiej zaparkowała w Sieradzu na miejscu dla niepełnosprawnych. „Pięć metrów dalej można zaparkować równolegle, ale rządowy kierowca pewnie nie umie” - skomentowała na Facebooku pani Aleksandra.

Czwartek

Mijający kwiecień był chłodny i deszczowy, ale to już nie jest wina PiS.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.