Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. REX/Shutterstock/EAST NEWS
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku:

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Jerzy Witaszczyk

Piątek

Ponad 58 tysięcy zł kary za jazdę „na gapę” ma zapłacić mieszkanka województwa pomorskiego. Rejestr dłużników BIG InfoMonitor nie ujawnił, ile razy rekordzistka została przyłapana, ale sądząc po wysokości długu, podróżowała do upojenia. Kilkanaście lat temu zasłynął gapowicz z Łomży - konduktorzy przyłapali go 350 razy na jeździe pociągiem bez biletu! Jego naśladowcę z Suwałk spisali tylko 150 razy. Jak widać, są ludzie, którzy wiedzą, że kto nie ryzykuje, ten nie jedzie.

*

Mieszkaniec Warszawy wyciągnął przechowywany w tapczanie stary obraz i na wszelki wypadek poprosił o wycenę specjalistę - podało warszawskie radio RDC. Okazało się, że to dzieło holenderskiego barokowego malarza Jana Baptisty Weenixa z XVII wieku. Malowidło może być warte nawet 100 tys. zł. Kto ma tapczan, niech sprawdzi, czy nie zalegają w nim drogocenne skarby.

Sobota

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Wkrótce 11-letnia panienka zostanie najmłodszą mamą w Wielkiej Brytanii - donosi „Daily Mirror”. Na Wyspach coraz młodsze dzieci rodzą dzieci. W 2014 dziecko urodziła 12-latka. Tatuś miał 13 lat, razem więc byli pełnoletni. Po porodzie mama wróciła do szkoły, wnukiem zajął się 28-letni dziadek, który też wcześnie zadbał o przyrost naturalny. Patriotycznie zauważmy, że Polki nie są gorsze. W 2014 roku głośno było o ciężarnej 11-latce spod Wągrowca. W zeszłym roku w Kielcach swego pierwszego dzidziusia urodziła 12-latka.

Niedziela

Minister obrony Izraela zagroził Syrii zniszczeniem jej obrony przeciwlotniczej. W piątek Syryjczycy nieskutecznie ostrzelali samoloty Izraela, które latały na Syrią i bombardowały cele na jej terytorium. Jest oczywiste, że ostrzelanie samolotów Izraela było wielce nagannym przejawem antysemityzmu.

Poniedziałek

W Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się gala Polskich Nagród Filmowych. Orłem 2017 dla najlepszego polskiego filmu został nagrodzony „Wołyń”. Jego twórcę Wojciecha Smarzowskiego uznano za najlepszego reżysera. Łącznie „Wołyń” zdobył aż dziewięć statuetek, w tym nagrodę publiczności. Film jest zakazany na Ukrainie, ponieważ pokazuje prawdziwą prawdę.

Wtorek

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Eksperci moskiewskiego Instytutu Gajdara podliczyli, ile każdego Rosjanina kosztuje Krym - pisze „Moskiewski Komsomolec”. Gdyby w odpowiedzi na sankcje Zachodu Rosja nie wprowadziła embargo na zachodnią żywność, ceny byłyby niższe o 3 proc. Coraz więcej oznak wskazuje, że sankcje szkodzą obu stronom. Z okazji zakończonych Międzynarodowych Targów Turystyki w Moskwie serbskie „Novosti” piszą, że z powodu sankcji liczba rosyjskich turystów w Unii Europejskiej zmalała o 30 procent, podczas gdy w Serbii wzrosła pięciokrotnie. Rosjanie tłumnie wracają na międzynarodowe szlaki turystyczne, więc kto może o nich walczy; w moskiewskich targach uczestniczyło aż 1800 biur turystycznych z całego świata!

Środa

Zamach terrorystyczny w pobliżu brytyjskiego parlamentu w Londynie. Zginęły cztery osoby (w tym nieuzbrojony policjant i islamski terrorysta), 29 jest rannych, siedem w stanie krytycznym.

Czwartek

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus od rana zamartwiała się w radiu RMF FM, że zamach w Londynie będzie dobrą okazją, by straszyć wyborców uchodźcami.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.