Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku:

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Piątek
Kierowca taksówki w Leicester odmówił przewiezienia pary niewidomych, gdyż towarzyszył im pies przewodnik - donosi z Wielkiej Brytanii korespondent rmf24. Jak wiadomo, pies w islamie jest uważany za zwierzę nieczyste, a kierowca był muzułmaninem. To nie pierwszy przypadek, kiedy religia przeszkadza w pracy. W październiku „Daily Mail” pisał o szkolnej wycieczce. W pewnej chwili autokar się zatrzymał na ruchliwej trasie, kierowca wysiadł, umył stopy, następnie rozłożył dywanik i... modlił się. Czy muzułmanie dostosują się do standardów Zachodu? Raczej są za tym, by zachodnie społeczeństwa dostosowały się do nich. Przed rokiem wyznawcy Allaha demonstrowali w Londynie, zapowiadając ustanowienie kalifatu w Europie, wprowadzenie prawa szariatu i podbój USA.

Sobota
Mateusz Kijowski jest niezatapialny. Nie szkodzi mu ani afera z rachunkami, ani zaległe alimenty. Właśnie został wybrany na szefa KOD na Mazowszu. Ponadto wciąż jest wodzem całego KOD-u. Przy okazji: to my, podatnicy, łożymy na jego dzieci za pośrednictwem Funduszu Alimentacyjnego. Ale dzieciom nie żałujmy, niech się zdrowo chowają! Zwłaszcza przed tatusiem!

Niedziela
Holenderski internet żyje kolejową przygodą muzyka Nathana Dillena. Na prośbę pasażerów grał w pociągu na klarnecie. Za ten czyn policja kolejowa ukarała go grzywną w wysokości 380 euro. Jak widać, tamtejsi kolejarze nie wiedzą o odkryciu Jerzego Waldorfa, że muzyka łagodzi obyczaje. Tu warto przypomnieć, że o łagodzących właściwościach muzyki poseł Szczerba z PO chciał z sejmowej mównicy poinformować marszałka Kuchcińskiego z PiS, ale nie było mu dane. Tak zaczęła się okupacja sali plenarnej.

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

*

Rumuni wyszli na ulice, by zaprotestować przeciw amnestii i legalizacji łapownictwa. Amnestia ma objąć przekupnych funkcjonariuszy państwa. Jeśli przepisy wejdą w życie, nie będą ścigane z urzędu osoby, które w przeliczeniu na nasze narażą skarb państwa na straty (mówiąc wprost: zdefraudują lub ukradną) 200 tysięcy zł.

Poniedziałek
Z życia wzięte. Półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca, który w Sitnie pod Szczecinkiem wjechał w płot - donosi portal iszczecinek.pl. Pijana była też pasażerka, małżonka kierowcy. Stanu trzeźwości drugiego pasażera, dwumiesięcznego oseska, nie badano. Jeśli pijana mama karmiła go piersią, też był „pod wpływem”.

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Wtorek
6,33 zł - tyle prawdopodobnie zapłacimy za nowy abonament tv. Pieniądze wyłoży każdy, nawet jeśli nie ma telewizora - pisze WP Money. Jeśli opłata ma być doliczana do PIT, jak dowiedział się autor, to nie każdy zapłaci. Dlaczego? Dlatego, że rolnicy się nie PIT-olą, czyli nie płacą podatku dochodowego.

Środa
Grażyna Szapołowska skarży się „Super Expressowi”, że skradziono jej lexusa wartego 200 tysięcy zł. - No i jak mam teraz psy wozić do lasu? No jak? - zamartwia się gwiazda.

Czwartek
PSL chce odgrzać pomysł Palikota, by kandydaci na posłów przechodzili badania psychiatryczne. To oznacza, że ludowcy chcą doprowadzić do kryzysu władzy. Patrząc jak zachowują się nasi parlamentarzyści, przez sito badań przebrnęliby nieliczni amatorzy zasiadania w gmachu przy Wiejskiej. Niewykluczone, że wielu natychmiast po badaniach trafiłoby do szpitali psychiatrycznych na oddziały zamknięte. To byłby koniec polskiej demokracji! !

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.