Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Piotrkowski
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku do piątku:

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Piątek
Posłowie chcą rok 2017 ustanowić Rokiem Troski o Trzeźwość Narodu. Mamy nadzieję, że zaczną od siebie i na początek wprowadzą zakaz wyszynku w sejmowych restauracjach. Sejm to jedyny w Polsce zakład pracy, gdzie można pić alkohol i stanowić prawo, czyli po pijanemu rządzić trzeźwym narodem.

*

Miasto Marktschorgast odcięło się od swego honorowego obywatela Adolfa Hitlera - donosi „Abendzeitung”. Odcięcie było tylko moralne, gdyż niemieckie prawo nie pozwala pośmiertnie odebrać honorowego obywatelstwa, więc Hitler pozostanie honorowym obywatelem miasta na wieki wieków. Amen. Coraz więcej niemieckich miast odcina się od wodza III Rzeszy, co trafnie skwitował słuchacz Bayerische Rundfunk, cytując Henryka Brodera, niemieckiego Żyda z Katowic: „Im więcej czasu upływa od śmierci Hitlera, tym bardziej rośnie w siłę ruch oporu przeciw niemu!”

Sobota
Jak było z fakturami Mateusza Kijowskiego? Niezalezna.pl pisze, że za obsługę informatyczną KOD-u odpowiadał Jerzy Pogorzelski, a Kijowski tylko brał kasę. A w ogóle, o co awantura? O drobne 120 tysięcy? Obrońcy demokracji, nie bądźcie małostkowi!

Niedziela

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Premier Finlandii Juha Sipilä powiedział „Rzeczpospolitej”: - Nie widzę powodu, aby Rosjanie mieli zająć państwa bałtyckie. Byliśmy częścią imperium Rosji. I się nie boimy.

Poniedziałek
Ponad 60 proc. Polaków na Litwie darzy sympatią Putina. Dlaczego? Bo w odróżnieniu od polskich polityków niczego im nie obiecał i słowa dotrzymał. A poważnie? Litewskich Polaków i Rosjan złączyła niedola - na Litwie są obywatelami drugiej kategorii. Polacy nazwiska muszą pisać po litewsku, są karani za to, że pod litewską nazwą ulicy widnieje jej polska nazwa. Na wileńskiej Starówce pomniki przemawiają do turystów po litewsku, angielsku, francusku, ukraińsku, w jidysz. Po polsku żaden, nawet Mickiewicz zapomniał polskiego języka w gębie!

Wtorek

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Trzej mężczyzni zdemolowali restaurację na warszawskiej Pradze, gdyż jednemu z nich restaurator nie chciał za darmo wymienić dania. Straty 3 tysiące zł. Ale to nic w porównaniu z dokonaniami Shinobii Wright, która SUV-em wjechała przez witrynę wystawową do salonu T-Mobile w Palm Springs (USA), a potem ręcznie kontynuowała dzieło zniszczenia - pisze „Palm Beach Post”. Straty: 30 tys. dolarów. Co zdenerwowało panią Wright? Nie chcieli jej wymienić iPhone’a na nowy! Nie miała wyjścia, musiała przemówić im do rozumu.

Środa
Tarnów. Na spotkanie Grzegorza Schetyny z wyborcami wtargnęła młodzież wykrzykująca m.in.: „Raz, dwa, trzy niemieckie psy!” Jako właściciel owczarka niemieckiego protestuję przeciw mieszaniu psów tej rasy do polityki!

Czwartek
Davos. Wicepremier Mateusz Morawiecki uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym, gdzie sfotografował się z Georgem Clooneyem. Jakie będą skutki tej znajomości? Morawiecki zagra w filmie czy Clooney dostanie posadę w rządzie? !

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.