Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Jerzy Witaszczyk

Od piątku od piątku... przegląd tygodnia.

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka
Jerzy Witaszczyk

Piątek

Milion złotych wyprowadziła z kasy sądu we Wrocławiu księgowa tego przybytku sprawiedliwości. Ciekawe, dlaczego ludzie tak głupio kradną, podczas gdy jest tyle innych bezpiecznych sposobów życia na cudzy koszt? Na przykład można założyć organizację pozarządową i pod szczytnymi hasłami doić miliony z budżetu. Jeśli ktoś nie ma chodów na najwyższym szczeblu, można jak dwaj panowie z Wrocławia: siedząc w areszcie wymyślili, że założą fundację i będą pomagać dzieciom ofiarom wypadków. Sądy szczodrze zasądzały na konto ich fundacji „nawiązki”. W sumie zgarnęli 3 miliony i trzeba uczciwie przyznać, że na pomoc ofiarom wypadków przeznaczyli aż 3 tysiące! Gdyby się nie pokłócili, dzięki sądom do dziś żyliby jak pączki w maśle. Poza tym można zreprywatyzować sobie jakąś kamienicę. A więc narodzie katolicki, pamiętaj: siódme - nie kradnij! Kombinuj mądrze!

Sobota

Myśliwi rozpoczęli sezon polowań na grubego zwierza. W Lubuskiem postrzelili mężczyznę, a wcześniej koło Wągrowca zastrzelili rowerzystę. Humanitarnie, prosto w głowę, chłop się nie męczył. Z życiem uszedł natomiast mężczyzna, który dla zdrowia (!) biegał wieczorem ścieżką leśną koło Wyszkowa. Myśliwy ostrzeliwał ścieżkę dla sportu. Tylko czekać jak ziści się ten czarny humor: „Myśliwi znoszą na polanę ustrzeloną zwierzynę. Nagle spostrzegają, że wśród trofeów leży człowiek. Wezwano pogotowie. Lekarz stwierdził zgon, na karcie zgonu napisał: Lekka rana postrzałowa. Śmierć nastąpiła wskutek wypatroszenia”. Darz bór!

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Niedziela

Przy niedzieli optymistycznie z Barcelony. Taksówkarz odwiózł na policję walizkę, którą w samochodzie zostawił pasażer - pisze 20minutos.es. W walizce, oprócz naczyń dla niemowląt i kanadyjskiego paszportu, było 10 tysięcy euro. Kanadyjczyk odzyskał swoją własność. Pocieszające, że oprócz polityków żyją wśród nas zwyczajni, uczciwi ludzie.

Poniedziałek

Kalifat Niemcy. Wuppertal. Sąd uniewinnił muzułmanów, którzy w 2014 roku utworzyli policję szariatu i patrolując ulice, domagali się, by mieszkańcy żyli w zgodzie nakazami islamu: nie słuchali muzyki, nie pili alkoholu itp. - donosi „The Guardian”.

W Düsseldorfie natomiast przed sądem stanęli dwaj uchodźcy. 7 czerwca podpalili Centrum dla Uchodźców, które spłonęło - przypomina express. co.uk. Zapewne i w tym przypadku sąd weźmie pod uwagę okoliczności łagodzące i odstąpi od wymierzenia kary. Otóż podpalili ośrodek, gdyż byli wzburzeni, że w stołówce zabrakło nutelli, czekoladek i żelek. Tego nikt by wytrzymał!

Nerwowy puściły też Kurdowi, który w Hameln przywiązał swoją kobietę za szyję do samochodu i przeciągnął przez miasto. Z szacunku dla kobiet podróż odbyła się ulicami, którym patronują najwyższe sfery: Królewską, Książęcą i Cesarską.

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka

Wtorek

Polski dziennikarz Tomasz Maciejczuk uczestniczył w programie „Prawo do głosu” rosyjskiej TV Centr, gdzie oznajmił, że Rosjanie żyją w gównie, za co na koniec dostał w dziób.

Środa

3,2 mln złotych w różnych walutach, przechowywanych m.in. w słoikach, szafie, kasetce, skradziono z mieszkania w Płońsku - donosi rmf24. To się ktoś obłowił!

Czwartek

Martin Schulz nie będzie starał się o przedłużenie kadencji szefa europarlamentu. Zamierza odejść do niemieckiej polityki. Nie wspomniał, czy przedtem zrobi maturę. Chociaż z drugiej strony, wiadomo: Nie matura, lecz chęć szczera...

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.