Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [23 lutego - 1 marca 2018 r.]

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [23 lutego - 1 marca 2018 r.]

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Prawdopodobnie Teofila spod Przemyśla będzie pierwszą w Polsce kurą z protezą nogi. Lekarze z lecznicy dla zwierząt „Ada” w Przemyślu musieli jej amputować nogę zaatakowaną przez nowotwór. Teraz chcą wyposażyć Teofilę w kończynę tytanową.

*

Francuska policja zatrzymała bezdomnego, który w grudniu na paryskim lotnisku im. de Gaulle’a ukradł worek, a w nim pół miliona euro. W chwili aresztowania pieniędzy już nie miał. Co się stało z gotówką? Tymczasem w Polsce… Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej, brylował w Sopocie za kierownicą porsche 911 GTS carrera - pisze „Super Express”. Na pytanie, skąd ma brykę, wyznał, że dostał ją od bezdomnego. Zauważmy, że taki samochód to wydatek co najmniej 600 tysięcy zł, czyli akurat na kieszeń bezdomnego z Paryża.

Sobota

Norweski Komitet Olimpijski nagrodzi swych medalistów (zdobyli 14 złotych, 14 srebrnych, 11 brązowych medali) z Pjongczangu tylko tortami. Możliwe, że wszystkie pieniądze poszły na zakup 6000 dawek preparatów na astmę, które norweska ekipa zabrała do Korei.

Niedziela

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelowali do prezydenta Rosji Władimira Putina, by skłonił prezydenta Syrii do wprowadzenia rozejmu we Wschodniej Ghucie. Piękna humanitarna inicjatywa, ale szkoda, że wcześniej Merkel i Macron nie zaapelowali do tych, którzy zainwestowali miliardy dolarów w terrorystów. Ci pod pretekstem zaszczepienia demokracji prowadzą w Syrii wojnę od 2011 roku. Wśród „inwestorów” był jeden z laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

*

Gen pomroczności jasnej znowu dał o sobie znać. Według Radia Gdańsk policja zatrzymała Dominika, wnuka Lecha Wałęsy, po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, nie chciał poddać się badaniu alkomatem.

Poniedziałek

Belgia. W Elewijt w pobliżu Brukseli jest do kupienia zamek Het Steen. Wybudowany w XIV wieku, zasłynął z tego, że w 1635 roku zamieszkał w nim Peter Paul Rubens, jeden z najsłynniejszych malarzy wszech czasów. Chętni mogą się zgłaszać do agencji nieruchomości Engel&Voelkers. Cena wywoławcza: 4 miliony euro.

Wtorek

Prezydencka kolumna pędziła ulicami Krakowa. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych betonowy separator oddzielający torowisko od jezdni nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu limuzynie z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie. Wyjątkowa bezczelność! Samochód zawisł na separatorze. Przemysław Taranek z Radia Zet napisał na Twitterze: Wygląda na to, że kolumna jechała środkiem jezdni, po torowisku tramwajowym.

Środa

Ludzie mają dość Morawieckiego. Choć trudno sobie to wyobrazić, to on się okazał per saldo głupszy niż Szydło - stwierdził w Superstacji poseł z Lubuskiego Stefan Niesiołowski. Prawdopodobnie Morawiecki w dzieciństwie nie jadł szczawiu i mirabelek, jak profesor Niesiołowski, i stąd ten deficyt intelektu.

Czwartek

Ponad połowa Amerykanów uważa, że Donald Trump jest rasistą - wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję Associated Press-NORC. Na szczęście nikt nie zarzucił prezydentowi USA antysemityzmu.

Jerzy Witaszczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.