Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [23 lutego - 1 marca 2018 r.]

Czytaj dalej
Jerzy Witaszczyk

Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka [23 lutego - 1 marca 2018 r.]

Jerzy Witaszczyk

Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.

Piątek

Prawdopodobnie Teofila spod Przemyśla będzie pierwszą w Polsce kurą z protezą nogi. Lekarze z lecznicy dla zwierząt „Ada” w Przemyślu musieli jej amputować nogę zaatakowaną przez nowotwór. Teraz chcą wyposażyć Teofilę w kończynę tytanową.

*

Francuska policja zatrzymała bezdomnego, który w grudniu na paryskim lotnisku im. de Gaulle’a ukradł worek, a w nim pół miliona euro. W chwili aresztowania pieniędzy już nie miał. Co się stało z gotówką? Tymczasem w Polsce… Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej, brylował w Sopocie za kierownicą porsche 911 GTS carrera - pisze „Super Express”. Na pytanie, skąd ma brykę, wyznał, że dostał ją od bezdomnego. Zauważmy, że taki samochód to wydatek co najmniej 600 tysięcy zł, czyli akurat na kieszeń bezdomnego z Paryża.

Sobota

Norweski Komitet Olimpijski nagrodzi swych medalistów (zdobyli 14 złotych, 14 srebrnych, 11 brązowych medali) z Pjongczangu tylko tortami. Możliwe, że wszystkie pieniądze poszły na zakup 6000 dawek preparatów na astmę, które norweska ekipa zabrała do Korei.

Niedziela

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron zaapelowali do prezydenta Rosji Władimira Putina, by skłonił prezydenta Syrii do wprowadzenia rozejmu we Wschodniej Ghucie. Piękna humanitarna inicjatywa, ale szkoda, że wcześniej Merkel i Macron nie zaapelowali do tych, którzy zainwestowali miliardy dolarów w terrorystów. Ci pod pretekstem zaszczepienia demokracji prowadzą w Syrii wojnę od 2011 roku. Wśród „inwestorów” był jeden z laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

*

Gen pomroczności jasnej znowu dał o sobie znać. Według Radia Gdańsk policja zatrzymała Dominika, wnuka Lecha Wałęsy, po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, nie chciał poddać się badaniu alkomatem.

Poniedziałek

Belgia. W Elewijt w pobliżu Brukseli jest do kupienia zamek Het Steen. Wybudowany w XIV wieku, zasłynął z tego, że w 1635 roku zamieszkał w nim Peter Paul Rubens, jeden z najsłynniejszych malarzy wszech czasów. Chętni mogą się zgłaszać do agencji nieruchomości Engel&Voelkers. Cena wywoławcza: 4 miliony euro.

Wtorek

Prezydencka kolumna pędziła ulicami Krakowa. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych betonowy separator oddzielający torowisko od jezdni nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu limuzynie z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie. Wyjątkowa bezczelność! Samochód zawisł na separatorze. Przemysław Taranek z Radia Zet napisał na Twitterze: Wygląda na to, że kolumna jechała środkiem jezdni, po torowisku tramwajowym.

Środa

Ludzie mają dość Morawieckiego. Choć trudno sobie to wyobrazić, to on się okazał per saldo głupszy niż Szydło - stwierdził w Superstacji poseł z Lubuskiego Stefan Niesiołowski. Prawdopodobnie Morawiecki w dzieciństwie nie jadł szczawiu i mirabelek, jak profesor Niesiołowski, i stąd ten deficyt intelektu.

Czwartek

Ponad połowa Amerykanów uważa, że Donald Trump jest rasistą - wynika z ankiety przeprowadzonej przez agencję Associated Press-NORC. Na szczęście nikt nie zarzucił prezydentowi USA antysemityzmu.

Jerzy Witaszczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.